KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - ALE CYRK

03.07. godz. 10:30
 

Dania 2011; animowany; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 81 min., bilet: 3,00 zł.

 

Dwóch sympatycznych urwisów jest terroryzowanych przez ponurego i dwa razy od nich większego młodziana. Kiedy do ich miasteczka przyjeżdża cyrk, przyjaciele postanawiają wystąpić w nim razem ze swoim psem, który błyskawicznie uczy się skomplikowanych sztuczek. I choć ich prześladowca będzie im stale przeszkadzał, udowodnią wszystkim, że są naprawdę dobrzy!

ZAKOCHANI W RZYMIE

03.07. godz. 18:00
 

Hiszpania, USA, Włochy 2012; komedia; reż. Woody Allen; obsada: Jessie Eisenberg, Penelope Cruz, Alec Baldwion, Roberto Benigni; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 112 min., bilet: 5,00 zł.

 

Lekka komedia o miłosnych perypetiach kilku zakochanych par w znakomitej aktorskiej obsadzie. Bonusem jest historia włoskiego urzędnika, którego media znienacka okrzykują gwiazdą, sprawiając, że z dnia na dzień staje się znany z tego, że jest znany - w roli celebryty mimo woli świetny Roberto Benigni. A w tle romansowych i medialnych zawirowań - Rzym, z całą swoją urodą miasta, które harmonijnie łączy historię z teraźniejszością.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

05.07. godz. 10:30
 

dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 52 min., bilet: 3,00 zł.

 

KLUSKOWA BRAMA

W pewnym wrocławskim zaułku żyli sobie gospodyni i majster, który ponad wszystko na świecie lubił kluski śląskie gotowane przez żonę. Pewnego dnia majster sprzedał swoje kluski burmistrzowi, któremu zasmakowały one wprost niebiańsko. Jego kucharz obiecał więc majstrowi po złotym dukacie za każdy garnek klusek… Och, wreszcie będą bogaci! Żona dwoiła się tej nocy i troiła, żeby nagotować jak najwięcej, a majster, zamiast jej pomagać, smacznie spał. Mało tego, następnego dnia, zamiast sprzedać kluski kucharzowi, sam wszystkie zjadł! I kiedy wrócił do domu z pustymi rękami, okazało się, że jego biedną umordowaną żonę porwał wiatr…

KOPCIUCH

Polska wersja powszechnie znanej bajki o Kopciuszku. Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… królewna Anusia, sprzeciwiając się próbom jej wyswatania, opuszcza rodzinny zamek i wyrusza w świat. Przyjmuje pracę pomocy kuchennej w sąsiednim królestwie, gdzie wykonuje najbrudniejsze prace i z tej racji zostaje nazwana Kopciuchem. Dzięki swojej dobroci i dzięki magii Złotego Dębu rozkochuje w sobie butnego królewicza, który wcześniej nie zwracał uwagi na jakiegoś tam Kopciucha… No i wszystko kończy się szczęśliwie...

O NIEZWYKŁEJ PRZYJAŹNI

Stary osioł porzucony przez właściciela, stary pies, który nie ustrzegł domu przed złodziejami, stary kogut, który nie dawał już rady piać, stary kot, z którego drwiły myszy - bezdomni, porzuceni, spotykają się w lesie i postanawiają razem wyruszyć w świat i znaleźć nowy dom…
Piękna i mądra opowieść o życiu, które naturalnie prowadzi do starości, i o tym, że szacunek do starości jest częścią dobrego życia.

PAWEŁ i GAWEŁ

Żartobliwa opowieść inspirowana klasyczną bajką Aleksandra Fredry o dwóch sąsiadach, Pawle i Gawle, z oryginalną ilustracją myuzyczną Krzesimira Dębskiego.
Spokojny Paweł znosi najdziksze swawole swojego sąsiada u dołu, aż w końcu postanawia odpłacić mu pięknym za nadobne. Ilustracja przysłowia:, jak ty komu, tak on tobie…

ZAMIESZKAJMY RAZEM

05.07. godz. 18:00
 

Francja, Niemcy, 2011; komediodramat; reż. Stephane Robelin; obsada: Jane Fonda, Daniel Bruehl, Guy Bedos, Geraldine Chaplin, Claude Rich, Pierre Richard; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 96 min., bilet: 5,00 zł.

 

Niezależna Jeanne i jej wciąż szaleńczo w niej zakochany mąż Albert, kłótliwa Annie i jej mąż - wieczny aktywista i społecznik Jean, oraz samotny kobieciarz Claude przyjaźnią się od ponad czterdziestu lat. Teraz są starzy - starość dopadła ich nie przygotowanych na choroby, utratę sił, pamięci, niezależności, godności. Dochodzą do wniosku, że razem będą silniejsi i mniej skazani na pomoc obcych, obojętnych ludzi. Postanawiają zamieszkać razem.
Bardzo piękny, refleksyjny film o starości, bliskości, przyjaźni i miłości, o wygasłych namiętnościach, ale nie gasnącym poczuciu wartości życia na każdym jego etapie - i mistrzowskie aktorstwo ikon światowego kina.

 

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - BELLA I SEBASTIAN 2

10.07. godz. 10:30
 

Francja 2015; familijny; reż. Christian Duguay;dozwolony od 7 lat, czas projekcji 99 min., bilet: 5,00 zł.

 

Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swej przyjaciółki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna, zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko Bella wyruszają na pomoc razem z niezbyt sympatycznym pilotem małego samolotu. Czeka ich wiele niebezpieczeństw: zetknięcie oko w oko z rozjuszonym niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka i pożar lasu. Czy uda im się odnaleźć Angelinę żywą?

 

ŚWIATŁO MIĘDZY OCEANAMI

10.07. godz. 18:00
 

Nowa Zelandia, USA, Wielka Brytania 2016; dramat; reż. Derek Cianfrance; obsada: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz, Jack Thompson, Derek Cianfrance;dozwolony od 12 lat, czas projekcji 126 min., bilet: 5,00 zł.

 

Tom Sherbourne, weteran I wojny światowej, w poszukiwaniu spokoju i ukojenia przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce w jego życiu pojawia się kobieta - i wielka miłość. Isabel i Tom znakomicie się rozumieją i żyją w harmonii w rytmie przypływów i odpływów oceanu, ale ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko, którego jednak nie mogą się doczekać. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę…
Piękny wyciszony film o miłości, oddaniu, macierzyństwie i poświęceniu, z wybitnymi rolami Alicii Vikander i Michaela Fassbendera.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - NOWE PRZYGODY ALADYNA

10.07. godz. 10:30
 

Belgia, Francja 2015; komedia; reż. Arthur Benzaquen; obsada: Kev Adams, Jean-Paul Rouve, Vanessa Guide, William Lebghil, Audrey Lamy; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 101 min., bilet: 3,00 zł.

 

Drobny złodziejaszek przebrany za Mikołaja zostaje w wielkim domu towarowym wzięty za pracownika i zmuszony przez dzieci do opowiadania bajek.
Niesieni jego niezwykle swobodną narracją przenosimy się do Bagdadu latających dywanów, pięknych księżniczek, przebiegłych czarodziejów oraz podstępnych wezyrów. W jego wersji przygody Aladyna zostają mocno wzbogacone o wątki inspirowane klasyką kina akcji, kina przygodowego i komedii romantycznej.
Dynamiczna, lekka komedia zarówno dla młodego (nie: małego), jak i starszego widza.

 

W IMIĘ

12.07. godz. 18:00
 

Polska 2013; psychologiczny, dramat; reż. Małgorzata Szumowska; obsada: Andrzej Chyra, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Tomasz Schuchardt; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 97 min., bilet: 5,00 zł.

 

Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) zostaje przeniesiony do nowej parafii i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Energiczny, charyzmatyczny, otwarty - w dzień; w nocy w dojmującej samotności zmaga się z własnymi demonami: alkoholizmem i homoseksualizmem, do którego nie chce się sam przed sobą przyznać. Pewnego dnia zauważa obecność wioskowego odmieńca, który stopniowo zaczyna zajmować coraz więcej miejsca w jego myślach.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - RIKO PRAWIE BOCIAN

17.07. godz. 10:30
 

Belgia, Niemcy, Norwegia, USA 2017; animowany; dozwolony od 5 lat, czas projekcji 80 min., bilet: 3,00 zł.

 

Rysio jest wróblem-sierotą przygarniętym przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice migrują do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, tyle że na razie małym, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż, korzystając z wszelkich możliwych środków transportu. Towarzyszą mu nowi przyjaciele - ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco.

 

WSZYSTKO ZOSTANIE W RODZINIE

17.07. godz. 18:00
 

Francja 2015; komedia; reż. Philippe Lacheau, Nicolas Benamou; obsada: Philippe Lacheau, Alice David, Christina Clavier, Vincent Desagnat, Tarek Boudali, Julien Arruti; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 89 min., bilet: 5,00 zł.

 

Sonia chce przedstawić swojego chłopaka ojcu, który jest właścicielem hoteliku w Brazylii. Wakacje to świetna okazja, żeby tam pojechać i zabrać przy okazji grupkę przyjaciół. Piasek brazylijskiej plaży, błękitna, ciepła woda, piękne dziewczyny, przystojni mężczyźni, kompletna beztroska… czego chcieć więcej? Wprawdzie na miejscu okazuje się, że tatuś Soni to niezły dziwoląg, hotelowy basen służy nie ludziom, tylko żółwiom, a w pokojach brak telewizorów, ale nic to! Zaczynają od wycieczki, w której atrakcja ma gonić atrakcję - tyle że w jej trakcie katastrofa zaczyna gonić katastrofę. To chyba jednak nie będą wakacje ich marzeń…
Lekka, dynamiczna komedia z masą naprawdę śmiesznych gagów.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - ŻÓŁWIK SAMMY W 50 LAT DOOKOŁA ŚWIATA

19.07. godz. 10:30
 

Belgia 2010; animowany; dozwolony od 5 lat, czas projekcji 82 min., bilet: 3,00 zł.

 

Ciepła, bajecznie kolorowa opowieść z nienachalnym ekologicznym przesłaniem. Dzieje małego żółwia, który przyszedł na świat pewnej nocy roku 1959 na pustej kalifornijskiej plaży i kolejne 50 lat spędził na podróżowaniu po oceanach świata, aż opłynął go wokół. Historia jego pełnej niebezpieczeństw wędrówki to jednocześnie dzieje jego przyjaźni z żółwiem Jaśkiem i historia poszukiwań ukochanej Karoli. A w tle - świat zmieniany przez człowieka. Mądra, pouczająca, a jednocześnie zabawna opowieść, ilustrowana muzyką lat 60. i 70.

 

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - BUKOLANDIA

24.07. godz. 10:30
 

Polska 2005; animowany; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 46 min., bilet: 3,00 zł.

 

Bukolandia - Turydlaki

Film opowiada o gromadce śmiesznych stworków zamieszkujących ogromny buk rosnący pośrodku puszczy, nazywany przez nich Bukolandią. Tota, Wiedziorek, Elizad, Kiwak, Zembula i Bulber stanowią skrzyżowanie fantastycznych postaci o zewnętrznych cechach zwierząt i z osobowością dzieci.

W odc. 1. do lasu przyjeżdżają Turydlaki, bardzo niesympatyczni turyści w hałaśliwym i kopcącym pojeździe. Śmiecą, hałasują, psują, przeszkadzają i zanieczyszczają wszystko wokół. Trzeba się ich jakoś pozbyć!
Leśne stworki wpadną na wspaniały pomysł, a przy okazji sprawią, że śpiew ptaków złagodzi obyczaje antypatycznych Turydlaków.'

Bukolandia odc. 03 - Katarstrofa

W Bukolandii nastała jesień. Jest pięknie, z drzew lecą kolorowe liście, tyle że Zembulę złapał straszliwy katar. A potem dreszcze. I szczękanie zębami. A po chwili już wszyscy mieszkańcy Bukolandii na przemian kichają i szczękają. Ratunkiem na to okropne przeziębienie są zioła rosnące daleko w lesie. Bulber, jedyny, który nie zachorował, wyrusza w niebezpieczną podróż po zbawienne panaceum.

 

 

 

SEKS, MIŁOŚĆ I TERAPIA

26.07. godz. 18:00
 

Francja 2014; komedia romantyczna; reż. Tonie Marshall; obsada: Patrick Bruel, Sophie Marceau, Francois Morel, Sylvie Vartan, Andre Wilms; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 84 min., bilet: 5,00 zł.

 

Lambert, seksoholik, chodzi na spotkania grupy wsparcia, a jednocześnie rozwija karierę jako terapeuta par. Niespodziewanie w jego poukładane życie wkracza Judith, seksowna nimfomanka sypiająca z każdym napotkanym facetem, której szczególnym względem cieszą się koledzy z pracy. Nieświadomy niczego Lambert zatrudnia ją jako swoją asystentkę…
Piękna i zmysłowa Sophie Marceau jako Judith i rozbrajający Patrick Bruel jako broniący swojej cnoty resztkami sił seksoholik na odwyku.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - WILK W OWCZEJ SKÓRZE

27.07. godz. 10:30
 

Rosja 2016; animowany; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 81 min., bilet: 3,00 zł.

 

Wilk Szary, sympatyczny lekkoduch, przez niefortunne zaklęcie zmienia się w barana. Próbując powrócić do dawnej postaci, chwilowo musi nauczyć się żyć w stadzie owiec. Tymczasem w wilczej gromadzie źle się dzieje: jej przywódcą został okrutny i bezwzględny Ragir, który teraz przygotowuje atak na owczą wioskę. Kiedy owce próbują bez walki porzucić swój dom i uciec, Szary mobilizuje je do obrony.

 

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - BFG: BARDZO FAJNY GIGANT

31.07. godz. 10:30
 

Kanada, USA, Wielka Brytania 2016; animowany; reż. Steven Spielberg; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 112 min., bilet: 5,00 zł.

 

Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. W środku nocy, gdy wszyscy ludzie śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat - takie historie od dziecka słyszała mała Sophie, która jest bardzo samotną dziewczynką z sierocińca. Pewnej nocy, gdy zobaczy na ulicy sylwetkę olbrzyma, zrozumie, że nie były to bajki. Ale że i ona została dostrzeżona, olbrzymowi nie pozostaje nic innego niż zabranie jej do swojej jaskini, żeby nikomu nie zdradziła jego istnienia.
Stanie się to początkiem wielkiej przyjaźni i bardzo dramatycznych wydarzeń, które, jak to w bajkach bywa, doprowadzą do zwycięstwa dobra nad złem.
Ekranizacja powieści fantastycznej dla dzieci "Wielkomilud" Roalda Dahla.

 

U NIEJ W DOMU

31.07. godz. 18:00
 

Francja 2012; komediodramat, psychologiczny; reż. Francois Ozon; obsada: Fabriece Luchini, Ernst Umhauer, Christine Scott Thomas, Emmanuelle Seigner; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 100 min., bilet: 5,00 zł.

 

Germain, nauczyciel języka francuskiego, wciąż jeszcze marzy o rozbudzaniu w młodych ludziach miłości do literatury, choć ma świadomość, że ramy ich świata wyznacza komórka, telewizor i pizza na telefon. Kiedy więc pewnego dnia trafia na intrygującą i dobrze napisaną pracę domową nowego ucznia - opis jego wizyty w domu szkolnego kolegi - budzi się w nim nadzieja. A gdy jeszcze usłyszy: "Napisałem ją dla pana", poczuje, że jego pasja uczenia będzie się miała gdzie spełnić. Coraz częstsze spotkania z utalentowanym chłopcem zmieniają się w wykłady na temat konstruowania powieści, jej dramaturgii i bohaterów - niespełniony jako pisarz Germain zaczyna się czuć jak demiurg, który wykuwa literackiego geniusza. Żeby kontynuować pisanie, 16-letni Claude składa kolejne wizyty w domu kolegi pod pretekstem udzielania mu korepetycji, a potem opisuje (wymyśla?) to, co tam zobaczył i usłyszał, tworząc następne odcinki powieści o "rodzinie idealnej". Jak Szeherezada, uzależnia nauczyciela od historii, w której granica między fikcją i rzeczywistością zaczyna się powoli zacierać. Claude nie tylko podgląda życie rodziny idealnej, ale i wpływa na jego kształt pod wpływem uwag nauczyciela, wreszcie i z samego Germaina robi postać swojej powieści w odcinkach.
"U niej w domu" to wielowymiarowy film o relacjach mistrz - uczeń, o manipulacji i nieco perwersyjnej fascynacji. I może przede wszystkim o potędze słowa i wyobraźni.