KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI

10.06., godz. 12:15; 16:15
 

USA 2017; animowany; reż. Kelly Asbury; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 89 min., bilety: 16,00 zł (normalny); 13,00 zł (uczniowie).

Rezerwacja biletów: sekretarial ŁDK, tel. 83 359 05 09, 357 34 23, 531 257 246.

 

W nowym, w pełni animowanym filmie poznamy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi - Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą - wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów.

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - MUMIA

PREMIEROWO W ŁOSICACH!!!
10.06., godz. 14:00, 20:00
 

USA 2017; fantasy, przygodowy; reż. Alex Kurtzman; obsada:Tom Cruise, Russel Crowe, Sofia Boutella, Anabelle Walis, Jake Johnson; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 107 min., bilety: 16,00 zł (normalny); 13,00 zł (uczniowie, studenci).

Rezerwacja biletów: sekretarial ŁDK, tel. 83 359 05 09, 357 34 23, 531 257 246.

Przez wieki spoczywająca w grobowcu ukrytym w piaskach pustyni starożytna księżniczka (znana ze "Star Trek: W nieznane" Sofia Boutella), której przeznaczenie nie zdążyło się wypełnić, budzi się w dzisiejszych czasach. Jej złość na niesprawiedliwość, która ją spotkała, rosła przez tysiące lat, przybierając rozmiary wymykające się ludzkiej wyobraźni. Od gorących piachów pustyni, przez tajemnicze labirynty ukryte pod dzisiejszym Londynem Mumia budzi nowy wszechświat bogów i potworów.

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - BAYWATCH. SŁONECZNY PATROL

PREMIEROWO W ŁOSICACH!!!
10.06., godz. 18:00
 

USA 2017; komedia, akcja; reż. Seth Gordon; obsada: Dwayne Johnson, Zac Efron, Priyanka Chopra, Alexandra Daddario; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 116 min., bilety: 16,00 zł (normalny); 13,00 zł (uczniowie, studenci).

Rezerwacja biletów: sekretarial ŁDK, tel. 83 359 05 09, 357 34 23, 531 257 246.

 

Filmowa wersja kultowego serialu lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Pełna widowiskowych akcji ratowniczych, humoru i, cóż, pięknych ludzi komedia w reżyserii Setha Gordona, twórcy przebojowych komedii „Złodziej tożsamości” i „Szefowie wrogowie”. Na ekranie zobaczymy m.in. Dwayne’a „The Rocka” Johnsona, Zaca Efrona, Alexandrę Daddario i Priyankę Choprę.

 

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

DZIEŃ DZIECKA W KINIE ŁDK - RODZINKA NIE Z TEJ ZIEMI

01.06. godz. 16:00
 

Kanada, USA 2013; animowany; reż. Carl Brunker; polski dubbing; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 85 min., bilet: 5,00 zł.

 

Astronauta Skurcz uchodzi za bohatera narodowego planety Baab. Podczas kolejnej kosmicznej wyprawy jego celem staje się Ziemia, z której odebrano tajemniczy sygnał S.O.S. Międzyplanetarny podróżnik nie zdaje sobie sprawy, że jej mieszkańcy nie zareagują przyjaźnie na widok przybysza z innej galaktyki. Tkwiącemu po uszy w tarapatach bohaterowi przychodzi z pomocą brat Gary, a gdy on również wpadnie w pułapkę Ziemian, na ratunek ruszy jego żona i mały synek, który zawsze marzył o tym, żeby dokonywać równie bohaterskich czynów jak jego słynny wujek.
Barwna przygodowa opowieść o odwadze, miłości i o sile rodziny.

DZIEŃ DZIECKA W KINIE ŁDK - SKUBANI

01.06. godz. 17:45
 

USA 2013; animowany; reż. Jimmy Hayward; polski dubbing; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 99 min., bilet: 5,00 zł.

 

Indyk Franek od urodzenia był inny - i może dlatego pozostałe indyki nie mają cierpliwości do wysłuchiwania jego kasandrycznych wizji i nie wierzą, że są tuczone na główne danie Święta Dziękczynienia. Gdy po raz kolejny zbliża się ten straszny dzień, do Franka uśmiecha się szczęście: zgodnie z odwieczną tradycją jeden indyk z hodowli zostaje oszczędzony, i tym razem jest to właśnie on. Wkrótce dowie się, że drugie życie otrzymał nie bez przyczyny - razem z indykiem Olem wyruszy w przeszłość, aby w roku 1621, pierwszym roku, w którym obchodzono Święto Dziękczynienia, wykreślić indyka ze świątecznego menu, i tym sposobem uratować życie milionów swoich pobratymców.

WSZYSTKO ZOSTANIE W RODZINIE

6.06. godz. 18:00
 

Francja 2015; komedia; reż. Nicolas Benamou; obsada: Philippe Lacheau, Alice David, Christian Clavier, Vincent Desagnat, Tarek Boudali; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 89 min., bilet: 5,00 zł.

 

Sonia chce przedstawić swojego chłopaka ojcu, który jest właścicielem hoteliku w Brazylii. Wakacje to świetna okazja, żeby tam pojechać i zabrać przy okazji grupkę przyjaciół. Piasek brazylijskiej plaży, błękitna, ciepła woda, piękne dziewczyny, przystojni mężczyźni, kompletna beztroska… czego chcieć więcej? Wprawdzie na miejscu okazuje się, że tatuś Soni to niezły dziwoląg, hotelowy basen służy nie ludziom, tylko żółwiom, a w pokojach brak telewizorów, ale nic to! Zaczynają od wycieczki, w której atrakcja ma gonić atrakcję - tyle że w jej trakcie katastrofa zaczyna gonić katastrofę. To chyba jednak nie będą wakacje ich marzeń…
Lekka, dynamiczna komedia z masą naprawdę śmiesznych gagów.

BLUE JASMINE

8.06. godz. 18:00
 

USA 2013; psychologiczny; reż. Woody Allen; obsada: Cate Blanchett, Sally Hawkins, Alec Baldwin, Bobby Cannavale;dozwolony od 12 lat, czas projekcji 94 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jasmine to piękna, elegancka kobieta przywykła do luksusowej egzystencji u boku męża biznesmena. Ramy jej świata wyznaczają przyjęcia dla socjety, zakupy w butikach topowych projektantów i kolacje w najdroższych restauracjach Nowego Jorku. Wszystko zmienia się, gdy mąż zostaje aresztowany pod zarzutem malwersacji: majątek przepada, biżuterię i domy trzeba sprzedać na długi, a żeby przeżyć, trzeba się zabrać do jakiejś pracy - albo… pojechać do ubogiej siostry w San Francisco i spróbować ułożyć wszystko na nowo. Najlepiej u boku kolejnego bogatego męża.
Oscarowa kreacja Kate Blanchett jako egotycznej neurotyczki i mitomanki.

COŚ PIĘKNEGO

13.06. godz. 18:0
 

Włochy 2010; komediodramat; reż. Paolo Virzi; obsada: Valerio Mastandrea, Micaela Ramazzotti, Stefania Sandrelli, Claudia Pandolfi; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 122 min., bilet: 5,00 zł.

 

Livorno na włoskim wybrzeżu, początek lat 70. Pewnego letniego wieczora Anna zostaje wybrana "Miss Summer Mamma" w lokalnym konkursie piękności. Jednak nie staje się to dla niej początkiem lepszego życia - jej mąż w ataku zazdrości wyrzucą z domu ją i dwójkę ich małych dzieci, Bruna i Valerię.
30 lat później Bruno, lekko zdziwaczały i kompletnie wycofany nauczyciel włoskiego, "okazjonalny użytkownik narkotyków", zostaje zmuszony przez siostrę do odwiedzenia śmiertelnie chorej, dawno nie widzianej matki. Siedząc pod drzwiami jej pokoju w hospicjum, wraca pamięcią do przeszłości, o której tak bardzo całe życie starał się zapomnieć, i niespodziewanie dla samego siebie odkrywa, że było w niej więcej szczęścia, więcej radości i więcej piękna, niż mu się wcześniej wydawało.
Opowieść o sile rodzinnych więzów i odnajdywaniu radości z życia, które choć bywa bolesne, nigdy nie przestaje być piękne. Włoski kandydat do Oscara.

 

DEMON

20.06. godz. 18:00
 

Izrael, Polska 2015; thriller; reż. Marcin Wrona obsada: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Andrzej Grabowski; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 89 min., bilet: 5,00 zł.

 

Peter przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą. W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Kiedy w przeddzień wesela, karczując stare drzewo rosnące nieopodal domu, znajduje pod nim zakopane ludzkie szczątki, ukrywa to przed wszystkimi.
Tymczasem dobiegają końca przygotowania do wielkiego weseliska, na które zaproszona jest cała okolica. A kiedy wreszcie następnego dnia zabawa się zaczyna, ludzie dostrzegają, że z panem młodym dzieje się coś niepokojącego...
Demony z przeszłości, zręczne balansowanie między gatunkami i konwencjami i świetne aktorstwo Itaya Tirana jako pana młodego opętanego przez dybuka.

DZIEŃ OJCA - OJCOWIE I CÓRKI

23.06. godz. 18:00
 

USA, Włochy 2015; dramat; reż. Gabrielle Mucino; obsada: Russel Crowe, Amanda Seyfried, Kylie Rogers, Aaron Paul, Diane Kruger, Bruce Greenwood; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 111 min., bilet: 5,00 zł.

 

Jake, nagrodzony Pulitzerem pisarz, przechodzi załamanie nerwowe po tym, jak w wypadku samochodowym ginie jego żona, a on zostaje sam z 6-letnią córeczką Katie. Kiedy ląduje w szpitalu psychiatrycznym, na czas jego nieobecności dziewczynka trafia do wujostwa. Jake odzyska córeczkę po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu, ale krewni chcą mu ją odebrać i adoptować.
Po latach Katie zostaje psychologiem. Choć pracuje jako terapeutka dziecięca, sama chodzi do psychoterapeuty - w obawie przed miłością, która kojarzy się jej z utratą bliskich, wewnętrzną pustkę zabija cynicznym przygodnym seksem. Czy ma szansę na uporanie się z traumami przeszłości?

LATO W PROWANSJI

27.06. godz. 18:00
 

Francja 2014; komedia, dramat; reż. Rose Bosch; obsada: Jean Reno, Anna Galiena, Chloe Jouannet, Hugo Dessioux, Aure Atika; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 99 min., bilet: 5,00 zł.

 

Lea i Adrian są typowymi nastolatkami - nieco zagubieni, zbuntowani, przyklejeni do tabletów i smartfonów. Ponieważ małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, babcia zabiera ich, razem z ich małym głuchoniemym braciszkiem, na wakacje na południe Francji, do domu dziadka, którego z jakichś niejasnych rodzinnych powodów nigdy wcześniej nie widzieli na oczy. Teraz wreszcie się spotkają - i nie będzie to spotkanie szczególnie przyjemne: energiczny (i zrzędliwy) starszy pan wkurza ich nie mniej niż oni wkurzają jego. A na dodatek nie działają tu telefony komórkowe…! Młodzi czują się jak pogrzebani żywcem. Następne dwa miesiące zmieni życie ich wszystkich - czegoś ważnego nauczą się od siebie nawzajem, dziadkowie od młodych, a młodzi od dziadków.
Wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie - słonecznej Prowansji. Za kamerą scenarzystka wielkiego dzieła Ridleya Scotta - "1492 - Wyprawa do raju", a w roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) - niezawodny Jean Reno.

NIEBO NA ZIEMI

29.06. godz. 18:00
 

Szwecja 2015; dramat, muzyczny; reż. Kay Pollak; obsada: Frida Hallgren, Niklas Falk, Jakob Oftebro, Lennart Jaehkel; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 129 min., bilet: 5,00 zł.

 

Lena jest uroczą, roześmianą, żywiołową młodą kobietą, choć ma za sobą dramatyczne przejścia. Amatorsko śpiewa w lokalnym folkowym zespole, a jej występy co wieczór przyciągają tłumy. Pewnego dnia z zaskakującą prośbą zwraca się do niej niestroniący od alkoholu miejscowy pastor: chce, by Lena reaktywowała kościelny chór, bo wierzy, że dzięki temu jego podupadający kościół na nowo zacznie tętnić życiem.
Poruszająca i zabawna historia o radości wspólnego działania, o sile miłości i sprawczej mocy muzyki.