KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

LATO W MIEŚCIE - WAKACYJNE KINO DLA DZIECI

LATO W MIEŚCIE - WAKACYJNE KINO DLA DOROSŁYCH

MIASTO 44

01.08. godz. 18:00
 

Polska 2014; dramat, wojenny; reż. Jan Komasa; obsada: Józef Pawłowski, Anna Próchniak, Zofia Wichłacz, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt,dozwolony od 16 lat, czas projekcji 121 min., bilet: 5,00 zł.

 

Miało miejsce ponad 70 lat temu. Do dziś trwają spory o jego sens. Bezsporne jest natomiast to, że pochłonęło ponad 200 000 ofiar i doprowadziło do unicestwienia miasta. W roku 1956 tematowi powstania warszawskiego stawił czoło młody, 30-letni wówczas reżyser Andrzej Wajda, którego "Kanał" do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych polskich filmów. Po niemal 60 latach głos w dyskusji o jednym z najbardziej traumatycznych wydarzeń w polskiej historii zabrał również 30-latek, Jan Komasa.
Jego film opowiada losy młodego inteligenta Stefana, który wbrew składanym matce obietnicom angażuje się w działalność podziemną, a później bierze udział w powstaniu, przechodząc od jego początku 1 sierpnia do zakończenia krwawych walk na Czerniakowie. Tym powstaniem Stefan wchodzi w dorosłość: i jako żołnierz, i jako mężczyzna - z jednej strony uczy się zabijać, z drugiej poznaje smak miłości.
Wysokobudżetowa produkcja, z efektami specjalnymi w jakości i skali wcześniej w polskim filmie niespotykanej.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - MAŁY KSIĄŻĘ

02.08. godz. 10:30
 

Francja 2015; animowany; reż. Mark Osborne; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 101 min., bilet: 3,00 zł.

 

Mała dziewczynka jest korpocóreczką korpomamy, która ma już dla niej gotowy plan na życie. Jest w tym planie całe mnóstwo spraw: zdrowy sen, zdrowe jedzenie, ćwiczenia fizyczne, a nade wszystko nauka i praca, praca i nauka - i dobra posada w przyszłości, i dobry dom, i dobry samochód.
W planie tym nie ma miejsca na jedno - na dzieciństwo: beztroską zabawę, wspinanie się na drzewa, patrzenie w gwiazdy, a przede wszystkim na przyjaźnie. Dziewczynka ściśle wykonuje zalecenia mamy - do dnia, w którym pozna dziwacznego staruszka z sąsiedniego domu, byłego pilota, który opowiada jej historię swojego spotkania z Małym Księciem.
Inspirowana "Małym Księciem" Antoine'a de Saint Exupery'ego baśniowa opowieść o świecie dzieci i dorosłych, z których na szczęście nie wszyscy zapomnieli, jak to jest być dzieckiem.

PIKNIK Z NIEDŹWIEDZIAMI

03.08. godz. 18:00
 

USA 2016; dramat, komedia, przygodowy; reż. Ken Kwapis; obsada: Fobert Redford, Nick Nolte, Emma Thompson, Mary Steenburger,dozwolony od 12 lat, czas projekcji 99 min., bilet: 5,00 zł.

 

Kiedyś pisał książki o podróżach. Kiedyś był młody. Teraz jego świat powoli zaczyna kręcić się wokół diagnoz, chorób, lekarstw i pogrzebów znajomych. Czuje, że to ostatni moment, żeby powrócić do korzeni, poczuć bliskość przyrody, żeby załapać się na ostatnią wielką przygodę. Cel obiera ambitny: przejście przez liczący prawie 3,5 tysiąca kilometrów Szlak Appalachów. A z braku innych propozycji zaprasza na wyprawę nie widzianego od czterdziestu lat ekscentrycznego przyjaciela.
Robert Redford jako chłodny intelektualista i Nick Nolte w roli sfatygowanego życiem i używkami, ale wciąż żywiołowego wielbiciela kobiet i dobrego jedzenia - jak przystało na gwiazdy światowego formatu tworzą świetny duet. I przekonują, że starość nie musi oznaczać rezygnacji z wielkich wyzwań.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - DZIELNY KOGUT MANIEK

07.08. godz. 10:30
 

Meksyk 2015; animowany; reż. Rodolfo Riva, Palacio Alatriste, Gabriel Riva,polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 93 min., bilet: 5,00 zł.

 

Sympatyczny kogut Mario zawsze marzył, by zostać mistrzem, w dowolnej zresztą dziedzinie. Niestety jest jedynie małym wiejskim kogutkiem o wielkich aspiracjach, i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej sprawie zmienić…. aż do dnia, gdy podstępny rolnik doprowadza gospodarstwo właścicielki Maria na skraj ruiny. Mario wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz kopą dzielnych jaj musi stanąć w obronie rodzinnego domu.

ŚMIETANKA TOWARZYSKA

8.08. godz. 18:00
 

USA 2016; komedia; reż. Woody Allen; obsada: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell, Blake Lively; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 91 min., bilet: 5,00 zł.

 

Bobby, wrażliwy romantyk, ma dosyć nudnej pracy w zakładziku ojca na Bronksie. Po raz pierwszy w życiu opuszcza rodzinny dom i wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie ma nadzieję znaleźć jakieś ciekawe zajęcie dzięki pomocy wujka Phila, agenta topowych gwiazd Hollywood. Kiedy pozna piękną sekretarkę wujka, bez pamięci się w niej zakocha, nie wiedząc, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - UPS! ARKA ODPŁYNĘŁA

9.08. godz. 10:30
 

Belgia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy 2015; animowany; reż. Toby Genkel; polski dubbing; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 82 min., bilet: 3,00 zł.

 

Nadciąga wielka chmura i wielki deszcz! I powódź. NAPRAWDĘ WIELKA POWÓDŹ. Taka, która zatopi cały świat. Na szczęście powstała wielgachna łódź - arka, która może przynieść ocalenie - również dwóm sympatycznym pluszczakom (tacie i synkowi) i dwóm niesympatycznym grimpom (mamie i córeczce), którym udało się na nią dostać. Ta historia mogłaby teraz zmierzać do szczęśliwego zakończenia, gdyby nie to, że obydwa maluchy niespodziewanie znalazły się poza łodzią… Teraz od ich pomysłowości, odwagi i umiejętności współpracy zależy, czy uratują życie. A co z arką, która odpłynęła? Tata pluszczak i mama grimp wykażą się nie mniejszą pomysłowością i nie mniejszą odwagą, próbując zawrócić arkę i odnaleźć dzieci.
Urocza, autentycznie wzruszająca i nieodparcie śmieszna opowieść o odwadze, lojalności, miłości i poświęceniu.
Dla smakoszy: zabawne odwołania do kultowych gier komputerowych (m.in. "Tetris" i "Mortal Combat") i filmów akcji ostatnich lat.

SZEF

10.08. godz. 18:00
 

Francja, USA, 2014; komedia; reż. John Favreau; obsada: John Favreau, John Leguizamo, Emjay Anthony, Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Bobby Cannavale; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 109 min., bilet: 5,00 zł.

 

Carl jest szefem kuchni. Uznanym, z doświadczeniem, świetną załogą i z wyrozumiałym szefem. A kilka chwil później jest internetowym memem, z którego nabija się sieciowa społeczność, facetem, który stracił pracę i który nie bardzo ma widoki na jakąkolwiek inną. Dlaczego? Ano dlatego, że jego kuchnię miażdży w swojej recenzji uznany kulinarny bloger, a biedny Carl nie wie, że jak się odszczeknie na twitterze, to przez nieuwagę (skąd my to znamy?) może to odszczeknięcie udostępnić całemu światu. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jako że po swoich niefortunnych występach w sieci Carl ma jakieś 20 000 obserwatorów, staje się łakomym kąskiem dla różnego rodzaju telewizyjnych show. Tyle że on nie chce być "pajacem z tiwi". On chce gotować, bo gotowanie kocha nad życie i jest w tym naprawdę dobry. Otwiera mobilny bar szybkiej obsługi…
Świetne żywiołowe aktorstwo, wielkie nazwiska nawet w epizodach (Dustin Hoffman, Robert Downey Jr. czy Scarlett Johansson), niewymuszony dowcip i nienachalne przesłanie: w każdym momencie życia można zacząć wszystko od początku.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - MISIEK W NOWYM JORKU

16.08. godz. 10:30
 

Indie, USA 2016; animowany; reż. Trevor Wall; polski dubbing; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 86 min., bilet: 3,00 zł.

 

Źle się dzieje na biegunie! Chciwy przedsiębiorca planuje wybudować tam sieć centrów handlowych i osiedli mieszkaniowych. Już teraz na północy pojawiają się tłumy turystów, śmiecąc i zakłócając spokój zwierzakom. Poczciwy niedźwiedź polarny, zwany przez wszystkich Miśkiem, dostaje arcytrudne zadanie. Ma wyruszyć do Nowego Jorku - siedziby biznesmena - i zniechęcić ludzi do zasiedlania Arktyki. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu trójka kompletnie nieobliczalnych lemingów…

BERNADETTA. CUD W LOURDES

17.08. godz. 18:00
 

Francja 2011; dramat, historyczny; reż. Jean Sagols; obsada: Katia cug, Michael Aumont, Francis Huster, Francis Perrin; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 109 min., bilet: 5,00 zł.

 

Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, skromnej, pochodzącej z ubogiej wielodzietnej rodziny 14-letniej dziewczynce z Lourdes na południu Francji. Wielu ludzi nie daje wiary opowieściom dziewczynki, jednak jej niewinność, szczerość i czystość szybko przekonują wątpiących. Do małego miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat.

 

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - KUMBA

21.08. godz. 10:30
 

RPA 2013; animowany; reż. Anthony Silverstone; polski dubbing; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 82 min., bilet: 3,00 zł.

 

Pośrodku afrykańskiej pustyni wyrasta wysokie ogrodzenie, za którym kryje się oaza z jedynym w okolicy wodopojem. Zamieszkuje ją tylko jeden gatunek zwierząt - zebry, które zazdrośnie strzegą dostępu do wody. Idylla skończy się w dniu, gdy na świat przyjdzie mały Kumba, zebra do połowy pasiasta, a od połowy… gładka. Niedługo potem wysycha wodopój, a z nieba nie chce spaść ani kropla deszczu - coraz częściej padają oskarżenia, że dziwna pół-zebra sprowadziła klątwę na gromadę. Gdy więc Kumba dowie się od umierającej matki, że jest gdzieś daleko magiczny wodopój, który może przywrócić mu pasy i uczynić z niego zebrę taką jak wszystkie inne, wyrusza w pełną straszliwych niebezpieczeństw podróż.
Piękna baśniowa opowieść o odwadze i poświęceniu.

LETNIE PRZESILENIE

22.08. godz. 18:00
 

Niemcy, Polska 2014; wojenny, dramat; reż. Michał Rogalski; obsada: Filip Piotrowicz, Jonas Nay, Urszula Bogucka, Maria Semotiuk, Bartłomiej Topa; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 96 min., bilet: 5,00 zł.

 

Romek i Guido mają po siedemnaście lat i życie przed sobą. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków - chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety, spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii stacjonującym na polskiej prowincji. W wolnych chwilach słucha zakazanych anglojęzycznych rozgłośni radiowych nadających jazz i skrycie podkochuje się w pięknej France. Romek pomaga matce, pracując jako pomocnik maszynisty i, podobnie jak Guido, interesuje się Franką. Drogi tych trojga przetną się ze sobą i zapętlą w dramatyczny węzeł.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - FRU!

23.08. godz. 10:30
 

Belgia, Francja 2015; animowany; reż. Christian De Vita; polski dubbing; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 86 min., bilet: 3,00 zł.

 

Mały żółty ptaszek nigdy nie poznał mamy ani taty - jako jajko wypadł z gniazda i wykluł się w przypadkowym miejscu. Może dlatego boi się wystawić nos poza mury swojego schronienia. Pewnego dnia będzie jednak musiał wyfrunąć - i na skutek zbiegu okoliczności, a także małego kłamstewka zostanie przewodnikiem stada wędrownych ptaków ruszającego na południe.
To zadanie nie będzie łatwe, głównie dlatego, że mały żółty ptaszek nie jest ptakiem wędrownym i nie ma szczególnie dobrego rozeznania w kierunkach geograficznych… A mówiąc dosadnie: nie ma bladego pojęcia, gdzie leży Afryka.
Zabawna animacja, sympatyczni bohaterowie i udany polski dubbing.

LOLO

24.08. godz. 18:00
 

Francja 2015; komedia; reż. Julie Delpy; obsada: Julie Delpy, Dany Boon, Vincent Lacoste, Karin Viard; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 95 min., bilet: 5,00 zł.

 

Wioletta, projektantka mody, przeżywa drugą młodość - we frustracji. Nie umie zatrzymać przy sobie mężczyzn, jest hipochondryczką, o seksie potrafi rozmawiać tylko koszarowym językiem i nade wszystko nieprzytomnie kocha swojego syna Lolo. Kiedy więc spotka kolejnego kandydata na kochanka, nie będzie łatwo, tym bardziej że Jean-Rene jest nieskomplikowanym informatykiem z prowincji, który kompletnie nie ma obycia w paryskim światku mody i celebrytów.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - SAWA. MAŁY WIELKI BOHATER

28.08. godz. 10:30
 

Rosja 2015; animowany; reż. Maksim Fadiejew; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 83 min., bilet: 5,00 zł.

 

Sawa to 10-letni chłopiec o mężnym i szlachetnym sercu, który, aby obronić swoją rodzinną wioskę, musi stawić czoło złowrogim hienom. Wspierany przez białego wilka, przezabawnego różowego stworka, zarozumiałego francuskiego barona oraz śliczną córkę szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło i uratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdy z jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem…

PANI Z PRZEDSZKOLA

29.08. godz. 18:00
 

Polska 2014; obyczajowy; reż. Marcin Kryształowicz; obsada: Agata Kulesza, Karolina Gruszka, Adam Woronowicz, Krystyna Janda, Marian Dziędziel, Łukasz Simlat;dozwolony od 16 lat, czas projekcji 89 min., bilet: 5,00 zł.

 

Historia rozpoczyna się na kozetce u psychoanalityka, gdzie trafia mężczyzna z zaburzeniem funkcji seksualnych. Dzięki kolejnym wizytom cofa się do swojego dzieciństwa i odkrywa prawdopodobne przyczyny swoich dzisiejszych problemów: fascynację cielesnością mamy, a także ślicznej pani przedszkolanki, która wkracza w życie jego rodziny i robi w nim sporo zamieszania.
Świetne aktorstwo Agaty Kuleszy i Karoliny Gruszki i zabawny obraz szarej PRL-owskiej rzeczywistości.

WAKACYJNE KINO DLA DZIECI - RABUSIE FISTASZKÓW

30.08. godz. 10:30
 

Izrael,Polska, USA 2015; animowany; reż. Ross Venokur; polski dubbing; dozwolony od 7 lat, czas projekcji 78 min., bilet: 3,00 zł.

 

Mieszkańcom lasu zagląda w oczy głód! Chciwa korporacja wywiozła z lasu wszystkie żołędzie, aby przerobić je na… krem do pięt, a im pozostało jedzenie robali, glist i zwykłych śmieci. Na dodatek idzie zima, a z nią widmo śmierci głodowej. Zwierzęta mają zaledwie 3 dni do momentu, gdy cały zapas żołędzi zniknie w przepastnych maszynach fabryki kremu. Szczęśliwie z ogrodu zoologicznego o zaostrzonym rygorze wychodzi właśnie niepoprawny Wiewiór, który daje się namówić na zorganizowanie wielkiego skoku. Wprawdzie przeciwnik jest potężny, ale przeciwko niemu stanie grupa zdeterminowanych, odważnych do szaleństwa zwierzaków, które walczą o słuszną sprawę.

BOBRY

31.08. godz. 18:00
 

Polska 2013; komedia; reż.: Hubert Gotkowski; obsada: Wojciech Solarz, Robert Jarociński, Sebastian Stankiewicz, Marcin Kabaj; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 91 min., bilet: 5,00 zł.

 

Anioł Śmierci jeżdżący zdezelowanym karawanem i pociągający z piersiówki musi doprowadzić do samobójstwa byłego lidera punkowego zespołu "Bobry". Wtedy będzie mógł zakończyć swoją dramatycznie nudną misję na ziemi i wrócić do siebie. Sęk w tym, że na skutek pewnego zdarzenia punkowiec postanawia reaktywować zespół i ani myśli umierać…
I teraz do gry (w sensie i przenośnym, i dosłownym) wkraczają właściciel szaletu publicznego i rezydent szpitala dla psychicznie chorych handlujący psychotropami.
Niezależna produkcja Huberta Gotkowskiego, współtwórcy rzeszowskiej grupy DDN, sporo absurdalnego humoru, nietuzinkowi bohaterowie i niezłe aktorstwo.