KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - DYWIZJON 303

24.10. godz. 08:15, 12:15
 

Polska, Wielka Brytania 2018; wojenny; reż. Wiesław Saniewski, Denis Delić; obsada: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Cara Theobold, Anna Prus, Antoni Królikowski, Jan Wieczorkowski; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 100 min., bilet: normalny - 16,00 zł; ulgowy - 14,00 zł (uczniowie, studenci, seniorzy); ulgowy - 12,00 zł (seanse zorganizowane dla szkół i przedszkoli).

 

Prawdziwa historia Dywizjonu 303 inspirowana bestsellerem "Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera. Poznaj historię legendarnego Dywizjonu 303. Poznaj pilotów, bez których zwycięstwo nad Niemcami w Bitwie o Anglię nie byłoby możliwe. Poznaj bohaterów, których odwagę przewyższał jedynie patriotyzm. Film "Dywizjon 303" to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili. W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold. Dywizjon 303 – bohaterstwo mamy we krwi!

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - MAŁA STOPA

24.10. godz. 10:15, 16:00
 

USA 2018; animowany; reż. Karey Kirkpak; polski dubbing; dozwolony od lat - b/o, czas projekcji 96 min., bilet: normalny - 16,00 zł; ulgowy - 14,00 zł (uczniowie, studenci, seniorzy); ulgowy - 12,00 zł (seanse zorganizowane dla szkół.

 

Przygodowa animacja "Mała Stopa" przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy, kiedy bystry, młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje - człowieka. Wieści o tej "Małej Stopie" przynoszą mu sławę i wywołują poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o to, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie otaczającym ich zaśnieżoną wioskę. To szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - SERCE NIE SŁUGA

24.10. godz. 17:45
 

Polska 2018; komedia romantyczna; reż. Filip Zylber; obsada: Roma Gąsiorowska, Paweł Domagała, Magdalena Różczka, Mateusz Damięcki, Borys Szyc, Piotr Głowacki, Tomasz Sapryk; dozwolony od 13 lat, czas projekcji 90 min., bilet: normalny - 16,00 zł; ulgowy - 14,00 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

"Serce nie sługa" to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip - główni bohaterowie filmu znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny "Piotruś Pan" i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie? W chwili, gdy ich życie nabierze zupełnie nowego smaku los pokrzyżuje ich plany. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim - czy trwa wiecznie?

KINO OBJAZDOWE CINEMA LUMIERE - SALA WIDOWISKOWA ŁDK - KLER

24.10. godz. 19:30
 

Polska 2018; dramat; reż. Wojciech Smarzowski; obsada: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak; dozwolony od 15 lat, czas projekcji 135 min., bilet: normalny - 16,00 zł; ulgowy - 14,00 zł (uczniowie, studenci, seniorzy).

 

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: "Wołyń", "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówka", "Róża", "Dom zły" i "Wesele", wraca z nowym filmem. "Kler" to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej "od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

NIENASYCENI

02.10. godz. 18:00
 

Francja 2015; dramat, thriller; reż. Luca Guadagnino; obsada: Ralph Fiennes, Tilda Swinton, Matthias Schoenaerts, Dakota Johnson, Aurore Clement;dozwolony od 16 lat, czas projekcji 119 min., bilet: 5,00 zł.

 

Legendarna gwiazda rocka Marianne i jej partner Paul spędzają urlop na oddalonej od świata włoskiej wyspie. Ona nie mówi po operacji krtani, on walczy z nałogiem alkoholowym - tu, z dala od zgiełku, w klimatycznym domku z basenem, odpoczywają, chodzą na spacery i kochają się. Cudowne nicnierobienie zupełnie niespodziewanie kończy się w jednym momencie: na wyspę przylatuje dawny współpracownik i partner Marianne, Harry, ze swoją młodziutką i śliczną córką Penelopą. Bezpruderyjny, żywiołowy miłośnik kobiet, wina i śpiewu razem z wyzywająco wkraczającą w dorosłość dziewczyną wprowadzają do ascetycznego, sterylnego świata Marianne i Paula chaos i destrukcję. Wyspa staje się dla tych czworga za mała.
Duszny od emocji, pięknie sfilmowany remake francuskiego "Basenu" z 1969 r.

TOM

04.10. godz. 18:00
 

Francja, Kanada 2013; psychologiczny, thriller; reż. Xavier Dolan; obsada: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal, Lise Roy, Evelyne Brochu;dozwolony od 16 lat, czas projekcji 103 min., bilet: 10,00 zł.

 

Tom, pracownik agencji reklamowej w wielkim mieście, jedzie na pogrzeb swojego chłopaka. W rodzinnym domu Guillaume'a, na odludnej farmie, poznaje jego matkę i brata, o którego istnieniu wcześniej nie wiedział. Oni również nie wiedzieli o istnieniu Toma, a co więcej, matka nie miała (i nie ma) pojęcia, że jej ukochany młodszy syn był gejem. Tom chce tylko wygłosić mowę na pogrzebie i wracać do miasta, ale koniec końców zostaje na noc, później jeszcze na dzień, na noc, i na kolejny dzień i noc... niekoniecznie z własnej woli. Brat Guillaume'a, brutal i prostak, widząc, jak obecność Toma uszczęśliwia jego matkę, praktycznie zmusza go do pozostania i powoli wciąga w dziwną sado-masochistyczną grę.
Gęsty od emocji, mroczny obraz postępującego zniewolenia i powolnej utraty własnej tożsamości.
Swoim czwartym filmem Xavier Dolan, młody wszechstronny twórca - świetny jako aktor w roli tytułowej, niezwykle dojrzały jako scenarzysta i reżyser - kolejny raz udowodnił, że jest jedną z najciekawszych postaci światowego kina.

 

PAMIĘTAM CIĘ

09.10. godz. 18:00
 

Islandia 2017; thriller; reż. Oskar Thor Axelsson; obsada: anna Gunndis Guomunsdottir, Thor Kristjansson, Augusta Eva Erlenddottir, Johannes Haukur Johannesson;dozwolony od 16 lat, czas projekcji 101 min., bilet: 5,00 zł.

 

Samobójcza śmierć starszej kobiety w kościele daje początek śledztwu, w którym współpracujący ze sobą lekarz psychiatra i młoda policjantka powoli odsłaniają tajemnicę niewyjaśnionego zniknięcia małego chłopca sprzed sześćdziesięciu lat. Równolegle rozwija się wątek poszukiwań małego synka psychiatry, który zaginął bez wieści trzy lata wcześniej.

NA UKŁADY NIE MA RADY

11.10. godz. 18:00
 

Polska 2017; obyczajowy, komedia; reż. Christoph Rurka; obsada: Grzegorz Malecki, Katarzyna Glinka, Piotr Polk, Jan Wieczorkowski; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 85 min., bilet: 5,00 zł.

 

Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy ku rozpaczy jego małżonki wszystkie życiowe plany - w tym wymarzone wakacje na Kanarach - zaczynają się sypać, Marek otrzymuje propozycję nie do odrzucenia: objęcie stanowiska drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także… niezliczone propozycje korupcyjne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady…

VALERIAN I MIASTO TYSIĄCA PLANET

16.10. godz. 18:00
 

Belgia, Chiny, Francja, Niemcy, USA 2017; science fiction, akcja; reż. Luc Besson; obsada: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Ethan Hawke, Rihanna;dozwolony od 12 lat, czas projekcji 131 min., bilet: 5,00 zł.

 

Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkanych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

 

AŻ DO PIEKŁA

18.10. godz. 18:00
 

USA 2016; kryminalny, dramat; reż. David Mackenzie; obsada: Jeff Bridges, Chris Pane, Ben Foster, Dale Dickey; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 97 min., bilet: 5,00 zł.

 

Gdzieś na obrzeżach sytego i zadowolonego świata rozciąga się zapomniana przez Boga półpustynna kraina zabudowana nędznymi domostwami, gdzie kolorowe są tylko wielkie billboardy oferujące szybkie kredyty bez zabezpieczeń i restrukturyzację zadłużenia. To pogrążony w gospodarczym kryzysie południowy Teksas.
Spokój kilku małych sennych miasteczek zostanie pewnego dnia zakłócony: ktoś dokonuje zuchwałych, choć mało profesjonalnych napadów na filie pewnego dużego banku. Tropem rabusiów rusza podstarzały Strażnik Teksasu, dla którego jest to ostatnia przed przejściem na emeryturę szansa "zapolowania" na przestępców.
Świetne aktorstwo, niezwykle piękne zdjęcia i klimatyczna muzyka Nicka Cave'a. Film nominowany do Oscara, Złotych Globów i Bafty.

 

CZERWONY KAPITAN

23.10. godz. 18:00
 

Czechy, Polska, Słowacja 2016; polityczny, kryminalny; reż. Michal Kollar; obsada: Maciej Stuhr, Oldrich Kaiser, Marian Geisberg, Martin Finger; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 106 min., bilet: 5,00 zł.

 

Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza, ambitnego młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, trafia jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem postanawiają rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do "Czerwonego Kapitana" - owianego złą sławą specjalisty od "ostatecznych" przesłuchań z czasów minionej władzy.

 

PITBULL. OSTATNI PIES

25.10. godz. 18:00
 

Polska 2018; sensacyjny; reż. Władysław Pasikowski; obsada: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Dorota Robaczewska, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Rafał Mohr; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 120 min., bilet: 10,00 zł.

 

Kiedy w zamachu ginie policjant Soczek, jego koledzy rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru - niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz - prosto z Waszyngtonu - Nielat. Tymczasem zaostrza się walka o dominację nad miastem toczona między gangami z Pruszkowa i Wołomina, a jeszcze bardziej krwawo będzie, gdy do gry wkroczy trzeci, znaczący gracz - Czarna Wdowa...

 

ZŁO WE MNIE

30.10. godz. 18:00
 

Kanada, USA 2018; horror; reż. Oz Perkins; obsada: Emma Roberts, Kiernan Shipka, Lucy Boynton, James Remar; dozwolony od 16 lat, czas projekcji 90 min., bilet: 5,00 zł.

 

W katolickiej szkole dla dziewcząt w Bramford zaczyna się przerwa świąteczna. W opustoszałym internacie pozostają dwie uczennice, Katherine i Rose, których rodzice nie stawili się po odbiór córek. Dziewczyny nie wiedzą, że w niedostępnych podziemiach szkoły obudziły się niebezpieczne demony. Równolegle swoją podróż w kierunku Bramford kontynuuje Joan - tajemnicza kobieta z mrocznym sekretem. Ich losy splotą się w tragiczny sposób.