XX spotkanie z cyklu VITOexTrEAM z Anitą Demianowicz

W podróży zwykle jest tak, że nie wszystkie dni są emocjonujące, czasem jest ciekawiej, a czasem trochę mniej. W Iranie każdego dnia działy się niesamowite rzeczy: dobroć, życzliwość, jaka spotykała podróżników ze strony obcych ludzi, absurdalna ucieczka przed policją z koranicznego przedszkola, w którym zostali zamknięci na noc i wpychanie roweru na przełęcz na wysokości 2049 m n.p.m.
Autorka opowie o różnych absurdach i przygodach, o tym jak żyje się w Iranie, jaka jest sytuacja irańskich kobiet i przede wszystkim postara się pokazać, że Iran nie jest wcale taki straszny, jak go malują.

Anita Demianowicz - podróżniczka, reporterka i fotografka. Na co dzień współpracuje z magazynami podróżniczymi Poznaj Świat, Podróże, Rowertour. Prowadzi swoją stronę www.banita.travel.pl. Zwykle pół roku w roku jest w drodze. Podróżuje przede wszystkim sama, często na rowerze, najchętniej do Ameryki Środkowej. Objechała rowerem Polskę pokonując 3551 km. Organizuje unikalny festiwal podróżniczy TRAMPki- Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku. 19 września wyszła jej pierwsza książka „Końca świata nie było”.

 

 

 

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

XIV OTWARTY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają na XIV Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego. Turniej rozgrywany będzie w czterech kategoriach wiekowych: małe dzieci do lat 7, dzieci do 11 lat, juniorzy - 12 -15 lat, dorośli - powyżej lat 16 oraz w stylach tanecznych: disco dance (solo freestyle, duety, miniformacje, formacje), hip hop (solo, duety, miniformacje, formacje), show dance (miniformacje, formacje).

Organizatorzy zapewniają dla wszystkich instruktorów, zespołów “podziękowania za udział”. Dla finalistów za zajęcie I, II, III miejsca  medale i puchary. Dla finalistów za zajęcie I-VI miejsca - dyplomy oraz nagrody Grand Prix dla najlepszego zespołu w Turnieju w każdej kategorii tanecznej (disco dance, show dane, hip hop) – puchar, dyplom, nagroda pieniężna w wysokości 500 zł.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (83) 359 05 09, 357 34 23 - Dorota Kozłowska, Weronika Sakowska, e-mail: turniej.losice@interia.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 7 kwietnia 2017 r., a Turniej rozegrany będzie 22 kwietnia (sobota) 2017 r. w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach, ul. Szkolna. Początek Turnieju godz. 9.30.

 

 

XIV OTWARTY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO - regulamin

application/pdf regulamin turniej tanca 2017.pdf (97.7 KiB)

XIV OTWARTY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO - KARTA ZGŁOSZENIA

application/pdf karta_zgloszeniowa ttn 2017.pdf (41.0 KiB)

MUZYCZNE PORY ROKU - ROUTE 66

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „MUZYCZNE PORY ROKU” w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur. Na naszej scenie będziemy ponownie gościć siedlecki zespół ROUTE 66 ale z nową energią i w nieco odmienionym składzie. Do zespołu dołączył łosiczanin Leszek Leduchowski oraz doskonale znana łosickiej publiczności Iwona Kobylińska (Orkiestra Dni Naszych).

Zespół Route 66 koncertuje w składzie: Iwona Kobylińska – wokal, Wojciech Ciekot - fortepian, Jerzy Politowski - gitara basowa, wokal, Andrzej Wereda - perkusja, Leszek Leduchowski - gitara.

Więc będą stare bluesy, rock and roll, utwory własne oraz piękne improwizacje Leszka na gitarze, okraszone ciepłym głosem Iwony… i oczywiście niepowtarzalna atmosfera.

 

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają na III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY, który odbędzie się w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur, ul. Berka Joselewicza 13 (nowo wyremontowany budynek za kościołem św. Zygmunta Króla) w dniach 8-9 kwietnia 2017 r.

Podczas Jarmarku odbędą się liczne konkursy, warsztaty oraz będzie można nie tylko oglądać ale i zakupić piękne i niepowtarzalne rękodzieła związane ze świętami Wielkiej Nocy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wykonują ozdoby wielkanocne, pisanki, koszyczki, palmy, stroiki jak również przygotowują swojskie wędliny, wypieki a także inne świąteczne wyroby - do zaprezentowania i sprzedawania swoich wyrobów podczas III ŁOSICKIEGO JARMARKU WIELKANOCNEGO.

Zgłoszenia i informacje:
Łosicki Dom Kultury, ul. Piłsudskiego 4, 08-200 Łosice, tel./fax (83) 359 05 09, 357 34 23, e-mail: ldklosice@interia.pl.

III ŁOSICKI JARMARK WIELAKNOCNY - regulamin

application/pdf III LOSICKI JARMARK WIELKANOCNY - regulamin.pdf (56.0 KiB)

III ŁOSICKI JARMARK WIELAKNOCNY - karta zgłoszenia

application/pdf Jarmark karta zgloszenia.pdf (61.7 KiB)

XXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ROMUALDA III MIKOSZEWSKIEGO - WYNIKI

 

 

Wyniki XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”

Jury w składzie :
Ernest Bryll – przewodniczący Jury
Jan Zdzisław Brudnicki
Ryszard Kornacki
Joanna Obrępalska
Tomasz Dobrowolski

I nagroda za zestaw wierszy opatrzony godłem: „KRES I KRACH” – Mirosław Gabryś – Cieszyn

dwie równorzędne II nagrody
za zestaw wierszy opatrzony godłem: „ADAMASZEK” – Ewa Włodarska – Tykocin
za zestaw wierszy opatrzony godłem: ”NIESYTY WIDOKU” – Janusz Pyziński – Dębica

III nagroda za zestaw wierszy opatrzony godłem: „OTOCZAKI” – Piotr Piątek – Kołobrzeg

Nagroda specjalna – za wiersze o tematyce regionalnej – otrzymał autor pracy opatrzonej godłem: „ŁABĘDZI ŚPIEW” – Mirosław Puszczykowski – Mogilno

Wyróżnienia:
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „STĘSKNIONY” – Marek Pietrzela – Biała Podlaska
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „KALINA” – Katarzyna Sawczuk – Biała Podlaska
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „WĄDÓŁ” – Czesław Markiewicz – Zielona Góra
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „PAUL WHEELER” – Katarzyna Zychla – Żary
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „MIDAS” – Tadeusz Knyziak „Coobus” – Warszawa

Wyróżnienia w kategorii szkoły
otrzymał autor pracy opatrzonej godłem: „ONOMATOPEJA REJA” – Aleksandra Rogala, I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach

Wyróżnienia drukiem:
„POKRZYWA” – Andrzej Jakub Mularczyk – Ostrzeszów
„FJORDA” – Maria Wanda Pietrzela – Biała Podlaska
„MALAR” – Janusz Lisicki – Warszawa
„ENNUI” – Bogdan Nowicki – Świętochłowice
„BLACKMOVIE” – Anna Sadzik – Kraków
„ORZECH” – Anna Kobylińska – Warszawa
„ON” – Mariusz Cezary Kosmala – Legionowo
„STOKROTKA” – Tadeusz Charmuszko – Suwałki
„BURAKI, KAPUSTA I SÓL” – Marcin Królikowski – Warszawa

Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas koncertu galowego, który odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury.
Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie.

ŁDK - USŁUGI TRANSPORTOWE