IV ŁOSICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają na IV Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach w dniach 9-10 grudnia 2017 r.

Jarmark to czas spełniania świątecznych marzeń i życzeń swoich najbliższych.

Do udziału w nim zapraszamy wytwórców produktów lokalnych i regionalnych wyrobów rękodzieła ludowego, artystycznego oraz rzemiosła. Preferowanym asortymentem są artykuły świąteczne, stroiki, ozdoby choinkowe, pamiątki, wyroby drewniane, biżuteria. Ponadto produkty i artykuły spożywcze wytwarzane tradycyjnymi metodami, miody oraz wyroby z wosku pszczelego, sery, czy wędliny.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony: www.powiat.losice.pl, gmina.losice.pl, www.facebook.com/Losicki-Dom-Kultury

 

 

do pobrania - karta zgłoszenia

application/pdf Jarmark formularz zgloszeniowy.pdf (58.6 KiB)

PIOTR BAŁTROCZYK W ŁOSICACH!!!

 

 

Bilety w cenie 45 zł można nabyć w sekretariacie Łosickiego Domu Kultury lub na stronach internetowych: www.biletynakabarety.pl, www.kupbilecik.pl.

Informacje i rezerwacje osobiście lub pod nr tel. 83 359 05 09, 531 257 246.

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od:” Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny ''.

I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę, a jest na nadobność wrażliwy, przyznał się kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.

Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ), i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo kiepskiego peselu, który ich łączy. Z BE jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz, „ słowa sypią się jak gówno z barana”. BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg bądź lekturę, czy gitarę.

Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, i na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.

Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne; i bałwochwalczy do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują, od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. I to wszystko jest inspiracją. I tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei.

Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka. Zobaczcie, co też mu się przydarzyło, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania. Wszystko jest inspiracją, przydrożne drobiazgi przetwarza Bałtroczyk, w następne epizody swojego życiem pisanego monologu.

 

 

 

 

XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ROMUALDA III MIKOSZEWSKIEGO PH. "ZIEMIA NAJBLIŻSZA"

LITERACI NA START...!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa".
Na Państwa prace konkursowe czekamy do 31 października 2017 r. (decyduje data stempla pocztowego).

do pobrania - regulamin "Ziemia najbliższa"

application/pdf regulamin mikoszewski 2017.pdf (96.8 KiB)

POŻEGNANIE WAKACJI 2017

Powoli i nieubłaganie kończą się tegoroczne wakacje. Dla niektórych to ostatnie dni „wolności”, przynajmniej na jakiś czas. To czemu nie zakończyć sierpnia z prawdziwym przytupem:-)

Przygotowaliśmy dla Was energetyczne koncerty zespołu Raggabarabanda, Mateusza Ziółko i urodzinowy Maleo Reggae Rockers. Miesiąc temu na Dniach Łosic ze względu na warunki pogodowe nie udało się zespołom zagrać dla Łosiczan, ale wracają na naszą scenę z jeszcze większą ochotą na grę i liczą na Waszą liczną obecność.
Zapraszamy gorąco w piątek 25 sierpnia o godz. 19:00 na Plac Targowy.

Ale to nie koniec atrakcji – w niedzielę 27 sierpnia, po raz drugi zapraszamy mieszkańców i gości na koncert plenerowy ph. Łosickie Arie – „Od opery po szlagiery”, którego repertuar stworzą arie, duety i fragmenty instrumentalne ze słynnych oper, operetek oraz utwory o lżejszym charakterze.
Program zakończymy ostatnią już w tym sezonie odsłoną kina plenerowego. Wspólnie z naszą najmłodszą widownią obejrzymy animowana komedię muzyczna, będąca wspaniałą, zabawną i wzruszającą opowieścią o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam właściciel teatru. Druga propozycja to rewelacyjna komedia sensacyjna - parodiująca filmy o przygodach superagenta Jamesa Bonda. Zadaniem głównej bohaterki jest rozpracować szajkę handlarzy bronią i zapobiec światowemu kryzysowi. Brak doświadczenia nadrabia brawurą i nieszablonowymi metodami działania, które budzą grozę zarówno jej przeciwników, jak i przełożonych.

Spędźmy razem ostatni weekend wakacji w miłym towarzystwie i ze znakomitą muzyką naszych gości. Wstęp na imprezy oczywiście wolny!

POŻEGNANIE WAKACJI 2017 - MATEUSZ ZIÓŁKO

POŻEGNANIE WAKACJI 2017 - MALEO REGGAE ROCKERS

POŻEGNANIE WAKACJI 2017 - ŁOSICKIE ARIE

POŻEGNANIE WAKACJI 2017 - III ŁOSICKIE KINO PLENEROWE

DNI ŁOSIC 2017

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz oraz Łosicki Dom Kultury serdecznie zapraszają Łosiczan oraz Gości na DNI ŁOSIC 2017, które odbędą się w najbliższy weekend 21-23 lipca br.

 

Rozpoczynamy w piątek 21 czerwca o godz. 20.30 na Targowicy Miejskiej III Łosickim Kinem Plenerowym. W trzeciej odsłonie tegorocznego kina zaproponujemy Państwu dwa tytułu – coś dla naszych najmłodszych widzów czyli animację oraz coś dla nieco starszej widowni – ale jak na razie tytuły nie zdradzamy – proszę śledzić nasze strony internetowe.

 

Sobotni program rozpocznie się o godz. 20.00 również na Targowicy Miejskiej. Zapraszamy na MIĘDZYPOKOLENIOWĄ POTAŃCÓWKĘ MIEJSKĄ, którą poprowadzi Grzegorz Tchórzewski – lider zespołu FREESYLE. Ale to nie koniec niespodzianek w tym dniu – o godz. 22:00 odbędzie się koncert dobrze Wam znanego zespołu FREESTYLE. Zapraszamy starszych i młodszych oraz całe rodziny – wstęp wolny:-)

 

Niedzielne obchody Dni Miasta i Gminy Łosice rozpoczną się bardzo wcześnie, bo już o godz. 6.00 na Łosickim Zalewie odbędą się Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Łosice.

 

W niedzielne popołudnie zapraszamy na Targowicę Miejską całe rodziny. Program rozpoczynamy o godzinie 14:30 paradą pojazdów zabytkowych, kultowych, ciekawych i nietypowych. Jesteś posiadaczem malucha, poloneza, fiata 125p, żuka, wołgi, trabanta, wartburga, zaporożca, łady itp., lub może innego nietypowego, ciekawego pojazdu…? – to propozycja dla Ciebie. Weź udział w paradzie zabytkowych samochodów i motocykli, która odbędzie się 23 lipca z okazji DNI ŁOSIC 2017. Parada wystartuje z ulicy Piłsudskiego i przejedzie ulicami miasta na Plac Targowy, gdzie będzie można je oglądać.
Zgłoszenia do rajdu przyjmowane są do środy 19 lipca poprzez formularz zgłoszeniowy przesłany na e-mail: losice750@interia.pl.

 

godz. 15:00 – Targowica Miejska 
Na dobry początek zapraszamy dzieci oraz rodziców na trzygodzinną wspólną zabawę z animatorami PARADISO – m.in.: malowanie buziek, pokazy wielkich baniek mydlanych, zabawy sprawnościowe – wieloosobowe narty, wyścigi w worka i wiele, wiele innych wspaniałych atrakcji i konkursów z nagrodami.

 

Na scenie głównej od godz. 15:00 zaprezentują się: STUDIO PIOSENKI Łosickiego Domu Kultury, WIOLA LATUS, zespoły taneczne: AKADEMIA ART FACTORY ŁDK, MANUFAKTURA Szkoła Tańca Agnieszki Dudziuk, zespół ZAKRZE ŚPIEWA, ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI ŁOSICKIEJ, FolkFit autorski program ruchowo-taneczny Agnieszki Dudziuk i Niny Litwiniec oraz zespół THE PUNITIVE
Następnie na łosickiej scenie wystąpią nasi goście: jako pierwszy TERCET EGZOTYCZNY – legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Dzisiaj znak rozpoznawczy zespołu to pełna energii i prawdy muzyka o inspiracjach latynoamerykańskich oraz barwna i pełna rozmachu oprawa artystyczna. Tercet Egzotyczny podczas swojej ponad półwiecznej kariery nagrał 27 albumów, spośród których 17 to krążki złote, 3 – platynowe oraz jedna diamentowa płyta, zawierająca największy hit zespołu– Pamelo żegnaj. Pod koniec 2015 roku Universal Music Polska wydał najnowszy, 3-płytowy album zespołu zatytułowany Tercet Egzotyczny – 50 lat legendy polskiej muzyki, na którym znajduje się 50 największych przebojów Tercetu. Zespół koncertował na całym świecie. Podpisywali liczne kontrakty i rekontrakty, występowali w najbardziej prestiżowych salach, takich jak Carnegie Hall, czy Radio City w Nowym Jorku. Zapraszani byli przez największe stacje telewizyjne do programów takich jak: Ed Sullivan Show czy Bobby Vinton Show. Artyści zbierali pochlebne recenzje m.in. w New York Times, otrzymywali liczne propozycje pozostania poza granicami Polski, jednak ze względu na silne poczucie tożsamości narodowej, zawsze powracali do kraju. Izabella Skrybant-Dziewiątkowska to dzisiaj ikona polskiej popkultury, której charyzma, głos, energia oraz charakterystyczny sposób interpretacji muzycznej przyciągały i przyciągają rzesze fanów na liczne koncerty zespołu.

 

Następny punkt niedzielnego programu to koncert zespołu FREAKY BOYS – duet 2 dj'ow, producentów założony w roku 2011. Tworzą go Dee Jay Crash i DJ Mayoman. Pierwszy hit "Take me away" osiągnął wielki sukces nie tylko w Polsce ale w całej Europie. Dużo remixów dla takich artystów jak Michel Telo, Rafał Brzozowski, czy wielu topowych zespołów Disco Polo. Kolejny hit na polskich parkietach to oczywiście "Do Białego Rana". 21 mln. wyświetleń na Youtube. Hit telewizji Polo.tv. "Bo Białego Rana" śpiewa cala Polska. Kolejny to "Moje Serce Bije Bum Bum" ponad 3 mln. oglądnięć na Youtube. Hit radia VOX.fm. A nowość to ”Ja będę kochał Cię” ponad 2 mln. oglądnięć na YouTube. Dee Jay Crash to producent wielu hitów Disco Polo, czołowych zespołów disco polo w Polsce jak After Party, Exaited, Extazy, Weekend i wielu innych. DJ Mayoman to były muzyk topowych zespołów popowych w Polsce. Ponad 100 koncertów rocznie w klubach i na festiwalach. Ich koncertów sie nie zapomina !!

 

godz. 20:00 – to już koncerty naszych gwiazd. Jako pierwszy wystąpi MATEUSZ ZIÓŁKO - pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Uczestnik programów „Mam talent”, „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. W 2013 Mateusz Ziółko został zwycięzcą III edycji programu „The Voice Of Poland” na antenie TVP2, zwyciężył także w konkursie Super Debiuty 2014 podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W październiku 2015 roku wspólnie z Liberem, nagrał utwór „7 rzeczy”. Rok później światło dzienne ujrzał singiel „W płomieniach” który w 2017 roku był najczęściej granym utworem w Polskich rozgłośniach radiowych a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 22 milionów wyświetleń. Niedługo później powstał kolejny duet tym razem z Sylwią Grzeszczak o nazwie „Bezdroża”. Najnowszy singiel Mateusza Ziółko o nazwie „Szkło” już po tygodniu od premiery gościł na wszystkich popularnych listach przebojów. Muzyk obecnie pracuje nad debiutanckim albumem którego premiera jest zaplanowana na 26 maja 2017 r. oraz intensywnie koncertuje w całej Polsce.

 

godz. 21:30 - 20 lat MALEO REGGAE ROCKERS

 

Specjalny koncert z okazji XX-lecia MALEO REGGAE ROCKERS z największymi przebojami zespołu. Przez 20 lat zespół wydał 15 płyt, gościł na największych festiwalach w Polsce i na świecie grając grubo ponad 1000 koncertów.
Liderem grupy jest Dariusz Malejonek, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych polskich muzyków, niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury, a także działacz społeczny, wolontariusz i ambasador licznych akcji niosących pomoc potrzebującym. Przez ponad 30 lat koncertował i współpracował z licznymi artystami. Członek legendarnych zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm 2,3, Arka Noego. Urodzony buntownik o niepodrabialnej charyzmie i zawsze na przekór systemowi. Od dziecka szukał wolności i znajdował ją w muzyce poprzez różnogatunkowe brzmienia. Wielokrotnie doceniany za zasługi na rzecz rozwoju kultury i pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski.
Maleo Reggae Rockers to jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktywnych zespołów reggae w Polsce z ikoną polskiego reggae Darkiem Malejonkiem na czele. MRR jest w świetnej formie od lat, czego dowodem są regularnie wydawane płyty cieszące się dużym powodzeniem i zbierające świetne recenzje. W kategorii płyta roku nominacje otrzymały „Rzeka Dzieciństwa” i „Wake Up” do nagrody „Fryderyki” oraz „Addis Abeba” do nagrody „Superjedynki”. Zespół regularnie koncertuje od początku swojego istnienia mając na koncie już grubo ponad 1000 koncertów i występy na największych festiwalach w Polsce i na Świecie. Koncerty MRR to czas wyjątkowo gorący, wypełniony pozytywnymi emocjami oraz przesłaniem pokoju, wzajemnej miłości i szacunku.

 

Obchody Dni Miasta i Gminy Łosice to nie tylko koncerty. Zaplanowaliśmy również szereg atrakcji dla najmłodszych: gry i zabawy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wesołe miasteczko, malowanie twarzy itp. Nie zapomnieliśmy również o dorosłych – dla nich przygotowane są również konkursy z nagrodami oraz stoiska gastronomiczne, reklamowe i handlowe. Naszym zamiarem było przygotowanie programu imprezy tak, aby każdy znalazł w nim „coś dla siebie” – mamy tylko nadzieję, że tylko pogoda dopisze i oczywiście Państwo. Także serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

 

 

 

DNI ŁOSIC 2017

PARADA Z OKAZJI DNI ŁOSIC 2017

 

Jesteś posiadaczem malucha, poloneza, fiata 125p, żuka, wołgi, trabanta, wartburga, zaporożca, łady itp., lub może innego nietypowego, ciekawego pojazdu…?Zapraszamy na paradę zabytkowych samochodów i motocykli, która odbędzie się 23 lipca z okazji DNI ŁOSIC 2017. Parada wystartuje z ulicy Piłsudskiego i przejedzie ulicami miasta na Plac Targowy, gdzie będzie można je oglądać.
Zgłoszenia do rajdu przyjmowane są do środy 19 lipca poprzez formularz zgłoszeniowy przesłany na e-mail: losice750@interia.pl.

 

 

PARADA STARYCH POJAZDÓW - KARTA ZGŁOSZENIA

application/pdf Karta zgloszenia RAJD STARYCH POJAZDOW_2017.pdf (32.2 KiB)

73. ROCZNICA BITWY POD JEZIORAMI

II ŁOSICKI WIECZÓR CHWAŁY

 

Pragniemy gorąco Was zaprosić na II Łosicki Wieczór Chwały, który odbędzie się 15 czerwca w uroczystość Bożego Ciała, kiedy chcemy szczególnie uwielbić Boga i dziękować Mu za dar Jego Najświętszej Krwi i Ciała. Przeżyjcie go razem z nami!

Rozważania modlitewne poprowadzi ks. Andrzej Witerski Proboszcz Parafii w Łysowie. Na scenie zobaczymy: Laureatów I Papieskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Religijnej, Chór „ADORMAUS” oraz Scholę Parafii Trójcy Świętej, Ewę Urygę - wybitną wokalistkę mającą na swoim koncie wiele nagród muzycznych, poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych. Wykonawcom na scenie będzie towarzyszyła orkiestra.

Wstęp oczywiście wolny!  

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców oraz Gości na uroczystości z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Już tradycyjnie rozpoczną się one Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Zygmunta Króla (3 maja, godz. 10.30). Po nabożeństwie jego uczestnicy, na czele z orkiestrą PSM I stopnia w Łosicach i pocztami sztandarowymi przejdą pod obelisk upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tam zostaną złożone wieńce, wygłoszone okolicznościowe przemówienia, wręczone nagrody laureatom konkursu na „Najładniejszą witrynę sklepową” oraz wysłuchamy krótkiego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Scholi działającej przy Parafii Trójcy Świętej w Łosicach oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Zapraszamy również na imprezy towarzyszące:
1 MAJA 2017 (poniedziałek)
I ŁOSICKI BIEG PO FLAGĘ oraz REKREACYJNY MARSZ NORDIC WALKING
Każdy uczestnik biegu oraz marszu otrzyma biało-czerwone flagi. Dla startujących nie ma ograniczeń wiekowych.
14:30 – otwarcie biura zawodów
15:00 - START BIEGU i MARSZU
trasa:
Start – przy parkingu Starostwa Powiatowego w Łosicach (zbiórka na placu przy Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur ul. Berka Joselewicza 13). Dystans biegu i marszu – 2400 m. ulicami miasta tj.: Narutowicza - Leśna – Tysiąclecia Państwa Polskiego - Międzyrzecka – Szpitalna przy TCDK, gdzie znajdować się będzie META.
16:00 Zakończenie imprezy sportowej na placu przy Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur. W ramach after party biegowego zapraszamy na przepyszną wojskową grochówkę oraz koncert ph. „ŁOSICKA MAJÓWKA NA LUDOWO” z udziałem zespołów: Zespół Ludowy Marysieńki Stare Szpaki, Marek Skomorowski Kapela Podlaska, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, ZARANEK (Białoruś) oraz ZAKRZE ŚPIEWA.
Zabierzecie ze sobą obowiązkowo dzieci i dziadków, przyjaciół, gości i przypadkowych znajomych. Czym nas więcej - tym lepiej. Zapraszamy.

Pamiętajmy również o dniu Flagi, który świętujemy 2 maja. Mieszkańców Miasta i Gminy Łosice zachęcamy do wywieszenia flag biało - czerwonych przy swoich posesjach. Zapraszamy do udziału w imprezach majowych i radosnego świętowania.

 

 

 

XX spotkanie z cyklu VITOexTrEAM z Anitą Demianowicz

W podróży zwykle jest tak, że nie wszystkie dni są emocjonujące, czasem jest ciekawiej, a czasem trochę mniej. W Iranie każdego dnia działy się niesamowite rzeczy: dobroć, życzliwość, jaka spotykała podróżników ze strony obcych ludzi, absurdalna ucieczka przed policją z koranicznego przedszkola, w którym zostali zamknięci na noc i wpychanie roweru na przełęcz na wysokości 2049 m n.p.m.
Autorka opowie o różnych absurdach i przygodach, o tym jak żyje się w Iranie, jaka jest sytuacja irańskich kobiet i przede wszystkim postara się pokazać, że Iran nie jest wcale taki straszny, jak go malują.

Anita Demianowicz - podróżniczka, reporterka i fotografka. Na co dzień współpracuje z magazynami podróżniczymi Poznaj Świat, Podróże, Rowertour. Prowadzi swoją stronę www.banita.travel.pl. Zwykle pół roku w roku jest w drodze. Podróżuje przede wszystkim sama, często na rowerze, najchętniej do Ameryki Środkowej. Objechała rowerem Polskę pokonując 3551 km. Organizuje unikalny festiwal podróżniczy TRAMPki- Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku. 19 września wyszła jej pierwsza książka „Końca świata nie było”.

 

 

 

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

XIV OTWARTY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają na XIV Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego. Turniej rozgrywany będzie w czterech kategoriach wiekowych: małe dzieci do lat 7, dzieci do 11 lat, juniorzy - 12 -15 lat, dorośli - powyżej lat 16 oraz w stylach tanecznych: disco dance (solo freestyle, duety, miniformacje, formacje), hip hop (solo, duety, miniformacje, formacje), show dance (miniformacje, formacje).

Organizatorzy zapewniają dla wszystkich instruktorów, zespołów “podziękowania za udział”. Dla finalistów za zajęcie I, II, III miejsca  medale i puchary. Dla finalistów za zajęcie I-VI miejsca - dyplomy oraz nagrody Grand Prix dla najlepszego zespołu w Turnieju w każdej kategorii tanecznej (disco dance, show dane, hip hop) – puchar, dyplom, nagroda pieniężna w wysokości 500 zł.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (83) 359 05 09, 357 34 23 - Dorota Kozłowska, Weronika Sakowska, e-mail: turniej.losice@interia.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 7 kwietnia 2017 r., a Turniej rozegrany będzie 22 kwietnia (sobota) 2017 r. w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach, ul. Szkolna. Początek Turnieju godz. 9.30.

 

 

XIV OTWARTY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO - regulamin

application/pdf regulamin turniej tanca 2017.pdf (97.7 KiB)

XIV OTWARTY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO - KARTA ZGŁOSZENIA

application/pdf karta_zgloszeniowa ttn 2017.pdf (41.0 KiB)

MUZYCZNE PORY ROKU - ROUTE 66

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „MUZYCZNE PORY ROKU” w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur. Na naszej scenie będziemy ponownie gościć siedlecki zespół ROUTE 66 ale z nową energią i w nieco odmienionym składzie. Do zespołu dołączył łosiczanin Leszek Leduchowski oraz doskonale znana łosickiej publiczności Iwona Kobylińska (Orkiestra Dni Naszych).

Zespół Route 66 koncertuje w składzie: Iwona Kobylińska – wokal, Wojciech Ciekot - fortepian, Jerzy Politowski - gitara basowa, wokal, Andrzej Wereda - perkusja, Leszek Leduchowski - gitara.

Więc będą stare bluesy, rock and roll, utwory własne oraz piękne improwizacje Leszka na gitarze, okraszone ciepłym głosem Iwony… i oczywiście niepowtarzalna atmosfera.

 

III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają na III ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY, który odbędzie się w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur, ul. Berka Joselewicza 13 (nowo wyremontowany budynek za kościołem św. Zygmunta Króla) w dniach 8-9 kwietnia 2017 r.

Podczas Jarmarku odbędą się liczne konkursy, warsztaty oraz będzie można nie tylko oglądać ale i zakupić piękne i niepowtarzalne rękodzieła związane ze świętami Wielkiej Nocy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wykonują ozdoby wielkanocne, pisanki, koszyczki, palmy, stroiki jak również przygotowują swojskie wędliny, wypieki a także inne świąteczne wyroby - do zaprezentowania i sprzedawania swoich wyrobów podczas III ŁOSICKIEGO JARMARKU WIELKANOCNEGO.

Zgłoszenia i informacje:
Łosicki Dom Kultury, ul. Piłsudskiego 4, 08-200 Łosice, tel./fax (83) 359 05 09, 357 34 23, e-mail: ldklosice@interia.pl.

III ŁOSICKI JARMARK WIELAKNOCNY - regulamin

application/pdf III LOSICKI JARMARK WIELKANOCNY - regulamin.pdf (56.0 KiB)

III ŁOSICKI JARMARK WIELAKNOCNY - karta zgłoszenia

application/pdf Jarmark karta zgloszenia.pdf (61.7 KiB)

XXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ROMUALDA III MIKOSZEWSKIEGO - WYNIKI

 

 

Wyniki XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”

Jury w składzie :
Ernest Bryll – przewodniczący Jury
Jan Zdzisław Brudnicki
Ryszard Kornacki
Joanna Obrępalska
Tomasz Dobrowolski

I nagroda za zestaw wierszy opatrzony godłem: „KRES I KRACH” – Mirosław Gabryś – Cieszyn

dwie równorzędne II nagrody
za zestaw wierszy opatrzony godłem: „ADAMASZEK” – Ewa Włodarska – Tykocin
za zestaw wierszy opatrzony godłem: ”NIESYTY WIDOKU” – Janusz Pyziński – Dębica

III nagroda za zestaw wierszy opatrzony godłem: „OTOCZAKI” – Piotr Piątek – Kołobrzeg

Nagroda specjalna – za wiersze o tematyce regionalnej – otrzymał autor pracy opatrzonej godłem: „ŁABĘDZI ŚPIEW” – Mirosław Puszczykowski – Mogilno

Wyróżnienia:
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „STĘSKNIONY” – Marek Pietrzela – Biała Podlaska
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „KALINA” – Katarzyna Sawczuk – Biała Podlaska
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „WĄDÓŁ” – Czesław Markiewicz – Zielona Góra
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „PAUL WHEELER” – Katarzyna Zychla – Żary
- za zestaw wierszy opatrzony godłem: „MIDAS” – Tadeusz Knyziak „Coobus” – Warszawa

Wyróżnienia w kategorii szkoły
otrzymał autor pracy opatrzonej godłem: „ONOMATOPEJA REJA” – Aleksandra Rogala, I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach

Wyróżnienia drukiem:
„POKRZYWA” – Andrzej Jakub Mularczyk – Ostrzeszów
„FJORDA” – Maria Wanda Pietrzela – Biała Podlaska
„MALAR” – Janusz Lisicki – Warszawa
„ENNUI” – Bogdan Nowicki – Świętochłowice
„BLACKMOVIE” – Anna Sadzik – Kraków
„ORZECH” – Anna Kobylińska – Warszawa
„ON” – Mariusz Cezary Kosmala – Legionowo
„STOKROTKA” – Tadeusz Charmuszko – Suwałki
„BURAKI, KAPUSTA I SÓL” – Marcin Królikowski – Warszawa

Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas koncertu galowego, który odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury.
Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie.

ŁDK - USŁUGI TRANSPORTOWE