BABSKI KABARET - OLD SPICE GIRLS

Barbara Wrzesińska, Lidia Stanisławska i Emilia Krakowska - te trzy znakomite aktorki kryją się pod tajemniczą nazwą Babski Kabaret. Old Spice Girls. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, pełen zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji, ale zapewne panowie również nie będą się nudzić. Program oparty na tekstach Marii Czubaszek, Mariana Hemara i Zbigniewa Korpolewskiego oraz klasyków z Julianem Tuwimem na czele sprawia, że widownia zawsze pęka ze śmiechu. Ponad półtoragodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wieczoru. Skład gwarantuje, że ze spektaklu wszyscy wyjdą usatysfakcjonowani i rozbawieni. Lidia Stanisławska jest przecież nie tylko piosenkarką, ale chodząca skarbnicą wiedzy o polskich artystach i anegdotkach z nimi związanych. Emilia Krakowska to znakomita aktorka teatralna, szerokiej publiczności kojarząca się z kolei z rolami w serialach telewizyjnych. Barbara Wrzesińska to także aktorka, ale zarazem z kabaretowym zacięciem bardzo długo występowała u Olgi Lipińskiej.

Bilet wstępu: 35 zł (grupy zorganizowane pow. 15 osób / 30 zł). Rezerwacja biletów od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 pod nr tel.: 83 359 05 09; 531 257 246. Sprzedaż w sekretariacie ŁDK. Bilety należy wykupić do 15 stycznia 2018 r.

 

 

Kabaret Jurki w Łosicach z nowym programem "Święta polskie"

Święta polskie” - tak zatytułowany jest najnowszy program kabaretu JURKI. Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy,a nawet żon. Czy warto świętować? Warto. Dlaczego? Bo możemy się czegoś nauczyć: jak zrobić orła w śmietanie, o czym rozmawiać przy grobach i co robi Ninja w jasełkach. Przy naszym stole każdy znajdzie dla siebie dodatkowe nakrycie.

 

Zapraszamy do świętowania przy suto zastawionym programie z kabaretem Jurki.

 

 

Zapraszamy Państwa na uroczyste podsumowanie 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. "Zeimia najbliższa", które odbędzie się w piątek 1 grudnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej ŁDK.

W ramach podsumowania Konkursu zapraszamy na wyjątkowy koncert „Byle nie o miłości” z piosenkami Agnieszki Osieckiej w wykonaniu znakomitości scen polskich i nie tylko: Nula Stankiewicz – wokal, Janusz Strobel – gitara oraz Mariusz „Fazi” Mielczarek - saksofony, flet.

Kilka słów o koncercie i wykonawcach.
"Byle nie o miłości" to koncert złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej w 20-lecie jej śmierci - wzbogacony o fragmenty wywiadów z poetką. Koncert ten stworzyła Nula Stankiewicz wraz z Januszem Stroblem, zapraszając do współpracy wspaniałego muzyka - Mariusza „Faziego” Mielczarka (saksofony, flet). To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki oraz dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. Pomiędzy piosenkami nie zabraknie Agnieszki Osieckiej we własnej osobie. Poetka będzie obecna we wspomnieniach, w listach i na fotografiach. Usłyszycie Państwo znane przeboje, ale także piosenki znalezione w zakamarkach radiowych archiwów w nowych aranżacjach Janusza Strobla.
Koncert na pewno zapadnie na długo w serca i pamięć słuchaczy.
Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej.

 

 

XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ROMUALDA III MIKOSZEWSKIEGO PH. "ZIEMIA NAJBLIŻSZA"

XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ROMUALDA III MIKOSZEWSKIEGO PH. "ZIEMIA NAJBLIŻSZA"

IV ŁOSICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają na IV Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach w dniach 9-10 grudnia 2017 r.

Jarmark to czas spełniania świątecznych marzeń i życzeń swoich najbliższych.

Do udziału w nim zapraszamy wytwórców produktów lokalnych i regionalnych wyrobów rękodzieła ludowego, artystycznego oraz rzemiosła. Preferowanym asortymentem są artykuły świąteczne, stroiki, ozdoby choinkowe, pamiątki, wyroby drewniane, biżuteria. Ponadto produkty i artykuły spożywcze wytwarzane tradycyjnymi metodami, miody oraz wyroby z wosku pszczelego, sery, czy wędliny.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony: www.powiat.losice.pl, gmina.losice.pl, www.facebook.com/Losicki-Dom-Kultury

 

 

do pobrania - karta zgłoszenia

application/pdf Jarmark formularz zgloszeniowy.pdf (58.6 KiB)

MALEO REGGAE ROCKERS W ŁOSICACH

Specjalny koncert z okazji XX-lecia MALEO REGGAE ROCKERS z największymi przebojami zespołu.

Bilety dostępne w ŁDK:
20 zł - przedsprzedaż
30 zł - w dniu koncertu

Otwarcie 19.00
Start 20.00

Maleo Reggae Rockers to jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktywnych zespołów reggae w Polsce z ikoną polskiego reggae Darkiem Malejonkiem na czele. MRR jest w świetnej formie od lat, czego dowodem są regularnie wydawane płyty cieszące się dużym
powodzeniem i zbierające świetne recenzje. W kategorii płyta roku nominacje otrzymały „Rzeka Dzieciństwa” i „Wake Up” do nagrody „Fryderyki” oraz „Addis Abeba” do nagrody „Superjedynki”. Zespół regularnie koncertuje od początku swojego istnienia mając na koncie już grubo ponad 1000 koncertów i występy na największych festiwalach w Polsce i na Świecie. Koncerty MRR to czas wyjątkowo gorący, wypełniony pozytywnymi emocjami oraz przesłaniem pokoju, wzajemnej miłości i szacunku.
Informacja na temat biletów już wkrótce!
Do zobaczenia!

 

 

WOLONTARIUSZE WOŚP POSZUKIWANI!! ZGŁOŚ SIĘ DO SZTABU ŁDK!

XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ROMUALDA III MIKOSZEWSKIEGO PH. "ZIEMIA NAJBLIŻSZA"

LITERACI NA START...!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa".
Na Państwa prace konkursowe czekamy do 31 października 2017 r. (decyduje data stempla pocztowego).

do pobrania - regulamin "Ziemia najbliższa"

application/pdf regulamin mikoszewski 2017.pdf (96.8 KiB)

ŁDK - USŁUGI TRANSPORTOWE