Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2016-04-11 11:00

7 i 8 kwietnia br. w Zespole Szkół w Sarnakach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwszego dnia w turnieju uczestniczyło 12 czteroosobowych drużyn szkół podstawowych, natomiast drugiego dnia udział wzięło 8 drużyn trzyosobowych ze szkół gimnazjalnych.

Turniej składał się z dwóch elementów: testu z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz toru jazdy rowerem.

Rywalizację w kategorii Szkół Podstawowych wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starej Kornicy w składzie: Jakub Szysz, Dominika Zielińska, Julia Zielińska, Kamil Wasilewski. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sarnakach w składzie: Aleksandra Knapiuk, Kinga Zych, Aleksander Malinowski, Paweł Zaliwski, a na trzecim drużyna ze szkoły Podstawowej Nr 1 w Łosicach w składzie: Zofia Łożecka, Julia Izdebska, Mikołaj Muszyński, Kacper Wyrzykowski.

Rywalizację w kategorii Szkół Gimnazjalnych wygrała drużyna z Gimnazjum w Sarnakach w składzie: Paulina Golwiej, Bartłomiej Onopiuk, Jagoda Zaliwska. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Gimnazjum w Starej Kornicy w składzie: Klaudia Małyszko, Kamil Garbowicz, Dawid Dunajko, na trzecim drużyna z Gimnazjum w Huszlewie w składzie: Łukasz Malczuk, Paweł Mironiuk, Bartosz Leszczuk.

Zmagania oceniało jury: Jerzy Chmieliński z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łosicach, Komendy Powiatowej Policji w Łosicach oraz strażacy z OPS Sarnaki.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie sponsorom nagród w Turnieju: Panu Markowi Banickiemu z Klimczyc-Kolonii oraz Panu Mieczysławowi Korowajczukowi PHU KORPOL z Chybowa. Dziękujemy Gospodarstwu Sadowniczemu Alina Paluch i córka z Klimczyc-Kolonii za ufundowanie soków uczestnikom turnieju.