Debata „Cudze chwalicie Łosic nie znacie”

2015-05-26 15:11

25 maja 2015 w Łosickim Domu Kultury odbyła się debata pt. „Cudze chwalicie Łosic nie znacie”, w której udział wzięli: Czesław Giziński Starosta Łosicki, Iwona Muder Wicestarosta Łosicki, Mariusz Kucewicz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Danuta Borkowska Dyrektor PUP w Łosicach, Małgorzata Węgrzyniak Dyrektor ZS Nr 1 w Łosicach, Jacek Izdebki Dyrektor Gimnazjum Nr2 w Łosicach, Grzegorz Dołęgowski Dyrektor ŁDK, Joanna Kucewicz pracownik Biblioteki Pedagogicznej i Administrator portalu losice.info, Marcel Michalak uczeń I LO w Łosicach, Dominik Wasiluk student SGH i UW oraz młodzież.

Debata była dobrą okazją do wymiany poglądów, podzielenia się refleksjami i pomysłami dotyczącymi rozwoju ziemi łosickiej. Pytania młodzieży dotyczyły: otwartości władz samorządowych na nowe pomysły i przedsiębiorców, problemów jakie napotyka młodzież ucząca się i pracująca, zaangażowania Łosiczan w wydarzenia kulturalne, sportowe i patriotyczne, zachęty młodych wyjeżdżających na studia do powrotu do Łosic, wsparcia lokalnych instytucji w podejmowaniu i realizacji inicjatyw, aktywizacji zawodowej, zaangażowania w tematy związane z Łosicami na forum internetowym, programów wsparcia dla młodych utalentowanych ludzi, planu przebudowy parku w Łosicach, planów związanych z modernizacją ulic 11 Listopada i Majora Zenona.