Debata - Porozmawiamy o bezpieczeństwie

2018-06-22 09:07

21 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łosicach odbyła się debata społeczna w ramach cyklu „Porozmawiamy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Łosicach insp. Dariusz Borkowski, Wicestarosta Łosicki Karol Szymaniuk, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, przedstawiciele władz samorządowych, jednostek organizacyjnych powiatu, placówek oświatowych oraz mieszkańcy.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Łosicach insp. Dariusz Borkowski przedstawił strukturę organizacyjną jednostki, skalę przestępczości na terenie powiatu w latach 2015 – 2018, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Na spotkaniu mówiono również Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz aplikacji „Moja Komenda” i programach profilaktycznych realizowanymi przez KPP w Łosicach.

Poprawa nieprawidłowej infrastruktury drogowej na terenie gminy Sarnaki oraz przestępczość narkotykowa w rejonie szkół, to główne tematy poruszone przez uczestników debaty.

Celem debat jest przede wszystkim poznanie potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej, wymiana informacji o aktualnych zagrożeniach, a także wypracowanie wspólnych metod działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Źródło: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl

Fot. D. Parafiańczuk