Dożynki Województwa Mazowieckiego

2016-09-06 15:22

W niedzielę, 4 września 2016 r. odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego. Do Otwocka zjechały się delegacje z wieńcami dożynkowymi z różnych stron naszego województwa. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od przemarszu korowodu na Stadion w Otwocku, gdzie została odprawiona msza dziękczynna za tegoroczne plony po której nastąpił jeden z ważniejszych punktów dożynek - ceremoniał dożynkowy oraz wspólne łamanie się chlebem. Podczas dożynek można było odwiedzić wystawę płodów rolnych i sprzętu rolniczego, kiermasz sztuki ludowej, stoiska z produktami tradycyjnymi.

XVIII Dożynki Województwa Mazowieckiego uświetniły występy zespołów: Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, Bayer Full, Tacy Sami i D-Bomb oraz występ Kabaretu Kopydłów z programem „Wpadnij do Kopydłowa”, a gwiazdą wieczoru była SARSA.

W uroczystościach uczestniczyli rolnicy z terenu województwa mazowieckiego, zaproszeni goście, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, m.in. przedstawiciele samorządu Powiatu Łosickiego na czele z wicestarostą Bożeną Niedzielak, Koło Gospodyń Wiejskich z Huszlewa na czele z wójtem gminy Stanisławem Stefaniukiem oraz Aneta Jaworska z Gminy Olszanka, duchowni oraz przedstawiciele instytucji i firm, grupy artystyczne oraz mieszkańcy z całego województwa.