Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – kategoria szkoły gimnazjalne

2015-04-16 13:58

15 kwietnia br. w Zespole Szkół w Olszance odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drugiego dnia w turnieju uczestniczyło 8 trzyosobowych drużyn szkół gimnazjalnych.

Pierwszym etapem zawodów było rozwiązanie testu z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Druga część turnieju zmagania na torze jazdy rowerem.

Rywalizację w kategorii Szkół Gimnazjalnych wygrała drużyna z Gimnazjum w Sarnakach w składzie: Wioletta Dziwińska, Bartłomiej Onopiuk, Jagoda Zaliwska. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Gimnazjum w Huszlewie w składzie: Marta Osiej, Adam Niciporuk, Łukasz Malczuk, na trzecim drużyna z Gimnazjum w Starej Kornicy w składzie: Marta Kimsa, Kamil Garbowicz, Daria Toczyńska

Zmagania oceniało jury: Jerzy Chmieliński z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łosicach Katarzyna Waszczuk, Sławomir Kałużny, Piotr Kozioł z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Laureatom konkursu nagrody wręczyli: Iwona Muder – Wicestarosta Łosicki oraz Jacek Kobyliński - Dyrektor WORD w Siedlcach.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie sponsorom nagród w Turnieju. Są nimi: Spółdzielnia Grzybek Łosicki, Państwo Bożena i Dariusz Niedzielak, Pani Elżbieta Kosieradzka Skład Materiałów Budowlanych i Opału "KORADEX", P.U.H. S&A Sławomir Szaniawski. Kamizelki Odblaskowe przekazała firma Jastrzębski S.A. Autoryzowany dealer marki Opel i Chevrolet z Siedlec.