Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – kategoria szkoły podstawowe

2015-04-16 13:56

14 kwietnia br. w Zespole Szkół w Olszance odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwszego dnia w turnieju uczestniczyło 14 czteroosobowych drużyn szkół podstawowych.

Pierwszym etapem zawodów było rozwiązanie testu z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Po tym etapie do dalszej rywalizacji zakwalifikowało się 7 drużyn. Druga część turnieju wymagała zręczności i wprawy w pokonywaniu przygotowanego toru jazdy rowerem.

Rywalizację w kategorii Szkół Podstawowych wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starych Szpakach w składzie: Aleksandra Tobota, Paulina Szpura, Dawid Dunajko, Filip Rypina  Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łosicach w składzie: Julia Sadowa, Ligia Sęchowska, Miłosz Łaski, Jakub Szczerbicki a na trzecim drużyna ze szkoły Podstawowej w Sarnakach w składzie: Paulina Golwiej, Maja Malinowska, Tycjan Lewandowski, Dawid Lutkiewicz.

Zmagania oceniało jury: Jerzy Chmieliński z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łosicach Zdzisław Łukasiuk, Piotr Kozioł, Piotr Jakoniuk z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Laureatom konkursu nagrody wręczyli: Iwona Muder – Wicestarosta Łosicki, Bożena Niedzielak – Radna Rady Powiatu Łosickiego oraz Jacek Kobyliński - Dyrektor WORD w Siedlcach.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie sponsorom nagród w Turnieju. Są nimi: Spółdzielnia Grzybek Łosicki, Państwo Bożena i Dariusz Niedzielak, Pani Elżbieta Kosieradzka Skład Materiałów Budowlanych i Opału "KORADEX", P.U.H. S&A Sławomir Szaniawski. Kamizelki Odblaskowe z wizerunkiem Adasiem przekazała firma Jastrzębski S.A. Autoryzowany dealer marki Opel i Chevrolet z Siedlec.