Uroczystości 10 kwietnia

2016-04-14 14:00

10 kwietnia odbyły się łosickie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zorganizowane w 76. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 6. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Zygmunta, której przewodniczył i homilię wygłosił Dziekan Zbuczyński ks. kanonik Stanisław Chodźko w koncelebrze Dziekana Łosickiego ks. Kanonika Sławomira Kapitana i ks. Prałata Henryka Rzeszotka. Następnie przy tablicy upamiętniającej napaść hitlerowsko-sowiecką oraz rocznicę mordu katyńskiego na Skwerze im. Męczenników Katynia w Łosicach odbył się Apel Poległych odczytany przez Komendanta KP PSP w Łosicach bryg. Sławomira Zaniuka. Tu też miały miejsce okolicznościowe przemówienia i złożenie kwiatów.

W uroczystości wzięli udział: Mariusz Orzełowski - Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Czesław Giziński - Starosta Łosicki, Iwona Muder – Wicestarosta Łosicki, Mariusz Kucewicz - Burmistrz, radni powiatowi i gminni, księża, przedstawiciele służb mundurowych, szkół, stowarzyszeń, harcerstwa, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Łosic. Wydarzenie uświetnił występ Chóru Adoramus pod kierunkiem Mirosława Odoszewskiego.

fot. Danuta Parafiańczuk