Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2017-04-12 15:16

10 kwietnia br. odbyły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zorganizowane w 77. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 7. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Stanisława, której przewodniczył Pułkownik w stanie spoczynku, ks. dr Marek Pietrusiak.

Następnie poczty sztandarowe i delegacje przeszły na Skwer Męczenników Katynia, gdzie poczet flagowy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach uroczyście podniósł flagę państwową, odśpiewano hymn państwowy, po którym wysłuchano przemówień. Apel Poległych odczytał bryg. Sławomir Zaniuk Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Łosicach. Salwa honorowa Podlasko – Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego poprzedziła złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą 70. rocznicę mordu Katyńskiego oraz nadania Skwerowi imienia Męczenników Katynia. Na zakończenie zespół wokalno-instrumentalny oraz Chóru „Adoramus” Parafii Trójcy św. w Łosicach,  przygotowali krótką część artystyczną. Wartę honorową przy tablicy pełnili harcerze z drużyn harcerskich miasta Łosice.

W uroczystości wzięli udział: Daniel Milewski Poseł na Sejm RP, Bożena Niedzielak – Wicestarosta Łosicki, Mariusz Kucewicz – Burmistrz, radni powiatowi i gminni, księża, przedstawiciele służb mundurowych, szkół, stowarzyszeń, harcerstwa, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Łosic.

Fot. D. Parafiańczuk