Przystawki i przekąski w Olszance

2017-02-24 12:14

23 lutego br. w Zespole Szkół w Olszance odbyła się Olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości oraz  konkurs kulinarny „Przystawki i przekąski”. W wydarzeniu wzięli udział: Wicestarosta Powiatu Łosickiego – Bożena Niedzielak, Wójt Gminy Olszanka – Jan Parol, Przewodniczący Rady Gminy Olszanka – Jerzy Filipiuk, przedstawiciele MODR oddział w Siedlcach i Powiatowego Zespołu Doradców Rolnych w Łosicach, zaproszeni goście oraz panie z Gminy Olszanka.

Spośród 12 potraw przygotowanych przez Panie z Gminy Olszanka komisja konkursowa przyznała miejsca:

I miejsce KGW Korczówka za łososia w galarecie
II miejsce KGW Dawidy za sajgonki
II miejsce KGW Próchenki za łososia w otoczce śmietanowo – serowej w sosie żurawinowym
III miejsce KGW Szydłówka za tatar
III miejsce KGW Olszanka za nadziewaną brzoskwinię, zapiekankę Gyros i schab zawijany ze szpinakiem

Spotkanie uświetnił występ zespołów: Sąsiadeczki i Złote Kłosy oraz  uczniowie Zespołu Szkół w Olszance zaprezentowali część artystyczną zatytułowaną „Karnawał żebraka”.

Foto D. Parafiańczuk