Rajd Niepodległości Pieszy i Nordic Walking

2016-11-16 08:17

W mroźny, słoneczny poranek 12 listopada 2016 r. osiemnastoosobowa grupa wyruszyła na Rajd Niepodległości. Przy dworze w Mężeninie powitano również gości z TKKF „Krzna” z Białej Podlaskiej, którzy chcieli uczcić wspólnie Dzień Niepodległości i poznać historię naszego regionu. Historycznego wprowadzenia dokonała Wanda Frączek, która przedstawiła historię ludzi walczących o niepodległość związanych z terenem nadbużańskim.

Trasa wiodła od leśniczówki w Drażniewie, dokoła starorzecza Bugu, dolinę ujścia Tocznej, przez bory, łęgi i nadbużańskie łąki. Uczestnicy zakończyli rajd wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych przy  ognisku. Piękne tereny nadbużańskie zasługują na uwagę nie tylko latem ale także późną jesienią. Spotykamy wtedy wędkarzy i grzybiarzy zbierających zielonki. Na starorzeczach można obserwować ptaki i zauważyć tropy zwierząt na śniegu.

Wspólne przebywanie na świeżym powietrzu, marsz z kijkami to niewątpliwy prezent dla zdrowia z okazji Dnia Niepodległości.

Organizatorami rajdu byli: Starostwo Powiatowe w Łosicach, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Sekcja Nordic Walking PUKS „Jedynka” Łosice.

Serdecznie dziękujemy Państwu Wareckim z leśniczówki w Drażniewie za miłe przyjęcie.

Na następny rajd, już zimowy zapraszamy wkrótce.

IM