Spotkanie informacyjne nt. pomocy finansowej w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny

2014-04-17 12:34

16 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łosicach odbyło się spotkanie informacyjne dla producentów świń z obszaru objętego ograniczeniami z powodu wykrycia afrykańskiego pomoru świń dzików nt. pomocy finansowej w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny. W spotkaniu udział wzięli Dyrektor Terenowego Oddziału Agencji Rynku Rolnego Andrzej Różyczki wraz z pracownikami ARR, Wicestarosta Łosicki Mariusz Kucewicz oraz kierownik Odziału Terenowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Bogdan Białek.

Spotkanie odbywało się w dwóch turach podczas, których dyrektor Oddziału ARR w Warszawie Andrzej Różycki przedstawił cel i sposób realizacji programu pomocy oraz sposób składania wniosków. Udzielał odpowiedzi na wiele pytań zgłaszanych przez rolników odnośnie wypłat odszkodowań. Poza tym uczestnicy spotkania mogli skorzystać z pomocy pracowników warszawskiego oddziału przy wypełnianiu wniosków.