Uroczystości pogrzebowe majora Tadeusza Sobieszczaka

2018-06-08 11:18

7 czerwca w Siedlcach odbył się pogrzeb majora Tadeusza Sobieszczaka ps. Dudek, kombatanta Armii Krajowej, Żołnierz Związku Walki Zbrojnej i następnie Armii Krajowej w oddziale partyzanckim „Zenona” 34 Pułku Piechoty AK. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył proboszcz katedry ks. prałat Grzegorz Suchodolski, kazanie wygłosił O. Eustachy Rakoczy, paulin . Ks. prałat pułkownik dr Andrzej Dziwulski, proboszcz kościoła garnizonowego oraz ks. Grzegorz Suchodolski, proboszcz katedry, poprowadzili kondukt na cmentarz centralny.

W uroczystości pogrzebowej w siedleckiej katedrze uczestniczyli władze miasta, przedstawiciele Senatu RP, wojsko i inne służby mundurowe, kombatanci, strzelcy, harcerze i delegacje szkół. Tadeusz Sobieszczak, w nabożeństwie uczestniczyła również delegacja Samorządu Powiatu Łosickiego.