Starostwo Powiatowe w Łosicach > Wiadomości > Podpisanie umów z NPPDL

Podpisanie umów z NPPDL

 
  5 marca br. w Urzędzie Miasta Siedlce w obecności Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego miało miejsce podpisanie umów na dofinansowanie remontu dróg z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.  Powiat Łosicki jako jeden z beneficjentów otrzymał wsparcie finansowe na remont drogi nr 2050W Hadynów - Próchenki - Krzesk - droga krajowa nr 2 w kwocie 1 998,00 tyś. zł. Dzięki dofinansowaniu możliwy będzie remont drogi powiatowej na odcinku 4,260.
    Mamy na rynku budowanym sytuację dość korzystną, co daje duże oszczędności, w chwili obecnej jest to kwota 10 mln zł. W przyszłym tygodniu zamkniemy jedną grupę projektów i otworzymy kolejną właśnie dzięki tym oszczędnościom. (...) Liczę na to, że w roku 2010 uda się nam zrealizować więcej projektów niż w roku ubiegłym właśnie dzięki tym rezerwom finansowym - podkreślił Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Obecny na spotkaniu Wicemarszałek Ludwik Rakowski bardzo optymistycznie widzi perspektywę przyszłościową. Nikt nas negatywnie nie zaskoczył, wszystko odbywa się w terminie, zgodnie z przepisami - stwierdził tuż po podpisaniu umów.
    Powiat Łosicki reprezentowali Starosta Czesław Giziński i Wicestarosta Andrzej Lipka. Po sfinalizowaniu sprawy włodarz naszego powiatu złożył podziękowania na ręce Wojewody Mazowieckiego za udzielone wsparcie, zaznaczając jednocześnie, iż powiat łosicki znajduje się w grupie, która wyasygnowała oszczędności, które przy zgodzie wojewody można przeznaczyć na remont kolejnego kilometrażu.

Wróć