Starostwo Powiatowe w Łosicach > Wiadomości > Umowa na informatyzację szpitala podpisana

Umowa na informatyzację szpitala podpisana

  
   Wdrożenie systemu informatycznego, zakup zestawów komputerowych, stworzenie interaktywnej strony internetowej szpitala w Łosicach będzie możliwe dzięki dofinansowaniu unijnemu. Umowę w tej sprawie podpisał wczoraj w Sokołowie Podlaskim Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz dyrektor SP ZOZ Łosice dr Henryk Brodowski. Całkowita wartość projektu to 624 654,00 zł. z czego 530 955,90 zł. to kwota pozyskana z UE.
   Dzięki dofinansowaniu na informatyzację szpitala możliwa będzie budowa sieci komputerowej w starej i nowej części szpitala, zakup i wdrożenie pakietu InfoMedica, stworzenie strony internetowej szpitala, a także zakup serwera wraz oprogramowaniem oraz 40 zestawów komputerowych.
   Taka innowacja pozwoli pacjentowi zarejestrować się na wizytę przez Internet. Co znacznie skróci czas oczekiwania na wizytę. Realizacja inwestycji znacznie usprawni pracę w poszczególnych oddziałach szpitalnych poprzez elektroniczne generowanie zamówień do dostawców oraz rejestrację dostaw środków farmaceutycznych i materiałów medycznych do apteki szpitala. To nie wszystkie pozytywne przemiany. Dzięki wdrożeniu projektu ujednolicona zostanie dokumentacja medyczna szpitala, wprowadzona zostanie również automatyzacja analiz statystycznych. Oprócz usprawnienia systemu pracy uszczelni się system dystrybucji leków w szpitalu dzięki wykorzystaniu systemu do pośrednictwa przy składaniu zamówień na dostawy środków farmaceutycznych na poszczególne oddziały oraz przychodnie przyszpitalne.
   Obecny przy podpisaniu umowy Starosta Łosicki - Czesław Giziński podkreślił, iż dzięki wsparciu finansowemu z Regionalnego Programu Operacyjnego możliwe jest dostosowanie miejscowej placówki do wymogów unijnych co bezwzględnie nie tylko podnosi jej atrakcyjność ale przede wszystkim efektywność pracy kadry lekarskiej oraz personelu administracyjnego. Dla szpitala w Łosicach to kolejny sukces, realizuje on już kilka dużych projektów - podkreślił Marszałek Struzik. Co oznacza, że zarządzający idą w jak najlepszym kierunku.Wróć