Starostwo Powiatowe w Łosicach > Wiadomości > Uroczystości 3 maja

Uroczystości 3 maja

Powiększenie
Fot. D. Kozłowska
    
     W dniu dzisiejszym składamy hołd twórcom aktu prawnego - Konstytucji 3 Maja, która stała się wzorem dla budowania wielu demokratycznych ustrojów państw na całym świecie. Była ona wyrazem zjednoczenia patriotycznych sił narodu polskiego w warunkach zagrożenia bytu państwowego. Obecnie bezpośredniego zagrożenia utraty niepodległości nie ma, mamy dobre warunki do budowy zamożnej, demokratycznej Ojczyzny. Przed naszym krajem stoi wyzwanie, albo zmarnujemy ten czas a Polska utraci suwerenność ekonomiczną, stając się łakomym kęsem dla agresywnych sąsiadów, albo stanie się znaczącym partnerem w rozwiązywaniu wszystkich problemów Europy.

     W warunkach dzisiejszych władza na wszystkich szczeblach powinna wykorzystać mandat wyborczy, gdyż historia bezlitośnie rozliczy wszystkie zmarnowane bądź niewykorzystane kadencje.
     W Powiecie Łosickim mozolnie odrabiamy straty i zaniedbania z okresu, kiedy „Polski powiatowej" nie było. Wyprowadzony z zapaści ekonomicznej szpital, w tym roku stanie się nowoczesną palcówką, zaopatrzoną w system informatyczny oraz tomograf komputerowy. Mimo, że wykorzystaliśmy wszystkie zewnętrzne pieniądze na budowę dróg, które i tak są niewystarczające, gdyż  Powiat Łosicki nawiedziła klęska rozpadu dróg. W wyniku wiosennych podtopień rozpadło się 25 km . Jest to bardzo trudne wyzwanie ponieważ  zarówno w powiecie jak i w całym kraju panuje deficyt na tego typu inwestycje. Ogólnie w trwającej kadencji Powiat Łosicki zainwestował 37 mln zł. Stawia to nasza „małą Ojczyznę" w czołówce powiatów w województwie mazowieckim.
     III kadencja samorządu powiatowego mimo kryzysu światowego powinna stać się początkiem budowania najnowocześniejszych rozwiązań w pracy samorządowej w przyszłości dla naszej „małej Ojczyzny", Ziemi Łosickiej i pomyślności jej mieszkańców.

Wystąpienie Starosty Łosickiego
Czesława Gizińskiego
 

Wróć