Zabawy było co niemiara

2021-09-09 09:45

W okresie wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance po raz  trzeci zorganizowała na terenie gminy Olszanka GRĘ TERENOWĄ skierowaną do dzieci i młodzieży do lat 16.  Przykładowe zadania do wykonania w br. to m. in.

- Wymyśl hasło reklamujące Firmę Gold4You - Biżuteria Ze Stali Chirurgicznej Antyalergiczna (głównego sponsora nagród w konkursie),
- Zdobądź pieczątkę Szkoły Podstawowej w Hadynowie,
- rozszyfruj tytuły 18 bajek Disneyowskich zapisanych za pomocą emotikonów,
- policz ile słów zawiera tekst na pomniku Henryka Koziestańskiego, żołnierza AK ps. „Wilk” w  Klimach?, itp.

Przy rozwiązywaniu zadań, niezbędna była, szczególnie wśród młodszych uczestników pomoc opiekunów. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody (Smartfon - Samsung Galaxy, Instax mini (aparat natychmiastowy) + film fotograficzny, głośniki komputerowe, zestaw słuchawek i Power bank). Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Większość nagród zostały ufundowane przez Gold4You - Biżuteria Ze Stali Chirurgicznej Antyalergiczna. Jedną zasponsorowało Starostwo Powiatowe w Łosicach.

Oceny zadań dokonała komisja, której przewodniczącym był Wójt Gminy Olszanka – Grzegorz Pajnowski, a członkowie to: Sylwia Marciniuk – pracownik UG i Małgorzata Chraniuk – bibliotekarz

Wyniki Gry Terenowej (trzecia edycja)

  1. miejsce Błażej Kamiński Korczówka Kol.
  2. miejsce Gabriela Oleksiuk Olszanka
  3. miejsce Laura Semeniuk Korczówka Kol.

Wyróżnienia otrzymali: Kornelia Hryciuk i Gabriel Tomczuk

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w następnych edycjach.

Uroczyste podsumowanie gry terenowej odbyły się 1 września br. w Domu Strażaka w Korczówce. Wzięli w nim udział uczestnicy Gry terenowej (17 osób), opiekunowie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Korczówki ok. 100 osób. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Olszanka Grzegorz Pajnowski, Starosta Powiatu Łosickiego Janusz Kobyliński i Paweł Rypina, przedstawiciel Firmy Gold4You. Dodatkową atrakcją był występ Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa ze spektaklem „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości” (bajka promująca czytelnictwo). Występ został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Olszance. Aktorzy teatru poprowadzili również animacje dla dzieci pt. Tropem rycerskiej przygody. Następną atrakcją był pierwszy publiczny występ Klubu Seniora plus w Olszance i Klubu Senior plus w Starych Łepkach. Część artystyczna klubów została  przygotowana pod kierunkiem instruktora Konrada Górzyńskiego. W tym dniu na dzieci biorące udział w Podsumowaniu czekało również szereg bezpłatnych atrakcji. A były to przejażdżki quadami, dmuchańce, wata cukrowa, pieczone mięsko z kurczaka, kiełbaski i pyszne ciasto.

Serdecznie dziękujemy Firmom i instytucjom, które włączyły się w organizację podsumowania Gry Terenowej i wsparły finansowo lub rzeczowo uczestników konkursu: Gold4You - Biżuteria Antyalergiczna ze Stali Chirurgicznej; Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Olszance; Starostwo Powiatowe w Łosicach; Wipasz S.A. z Międzyrzeca Podlaskiego; Krynica Vitamin S.A. z Dziadkowskich; Stowarzyszenie Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku. Jesteśmy bardzo wdzięczni również opiekunom uczestników konkursu oraz mieszkańcom Korczówki na czele z sołtysem wsi Wiesławem Chwedczukiem za przygotowanie poczęstunku (pieczone mięso drobiowe darowizna od Wipasz S.A. z Międzyrzeca Podlaskiego, napoje od Krynicy Vitamin S.A. z Dziadkowskich oraz pyszne ciasto przygotowane przez mamy dzieci biorących udział w konkursie).

Info. i fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance

Wróć